Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért laggol állandóan a...

Miért laggol állandóan a számítógépem?

Figyelt kérdés

Konfigom:

I-5 7500

Gtx 1050 ti

Asus h-110m/a

Crucial 1x8 gb 2400 mhz

Toshiba DT01ACA100 1 Tb

Deepcool gammaxx 200t

Silentiumpc supremo fm2 dold 650w (elötte egy deepcool de430-as tápegység volt de a ventilátor tönkremenetele után inkább leváltottam nehogy gond legyen, ez kb fél éve volt)

Windows 10 pro

Maga a konfig 2017 oktoberében lett össze rakva, az új táp kivételével már egyik sem garanciás.

A számítógép sok játék alatt laggot esetenként fagyást produkál (többnyire 2-5 másodpercre beakad, ezt változó sűrűséggel csinálja,van hogy csak percenként de van hogy folyamatosan 5 másodpercenként beakad. A textúrák rendszerint késve nehezen töltenek be sokszor ezt is csak akadás keretein belül teszi

Alábbi játékok alatt 1 éve csinálja, elötte jól futottak: world of tanks, war thunder. De a legtöbb játék alatt akkor is csinálta mikor elöször játszottam velük:watch dogs 2, grand theft auto 5, assasins creed syndicate, és még sok más. A grafika levétele nem oldotta meg a problémát, azon kivül hogy amikor jól futott olyankor több fps-em lett w laggok meg maradtak. Mivel valamennyire értek hozzá több alap dolgot is megpróbáltam azonban egyik se oldotta meg a problémát: driver frissités, driver booster 8-al minden le van frissitve, hd sentinelel ellenörizve a vinyó, 100/100-as. Ujra raktam a windowst, azonban ez se oldotta meg a problémát. A géppel együtt indulás a geforce experience, és az avast kivételével egyik alkalmazásnak sincs engedélyezve. Már nagyon elegem van a dologból és nincs tippem mi lehet a gond. Véleményem szerint a ram se okozhatja hiszen például wot alatt az msi afterburner szerint 5-6 gigánál nem fogy több a ramból. Valami tipp? Hogy mi okozhatja? Véleményem szerint ennek a konfignak nem kéne olyan játékoknál mint a war thunder minimum grafikán laggolnia.



2021. dec. 2. 19:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni hogy a hőmérsékletekkel sincs probléma, cpu max 58 fok, gpu max 63 fok msi afterburner szerint
2021. dec. 2. 19:48
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

lassú a vinyó, cseréld le SSD -re és ted át a programokat, játékokat....

A csoda optimalizálókat, meg a driver booster -t felejtsd el.

Legyenek fent a driverek a gyártó által ajánlottak, és kész.

2021. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ahogy #2 írta ssd kell neked


és még 1x8GB ram

2021. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kevés kicsit a 8GB manapság.
2021. dec. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem valószinű hagy valamelyik alkatrész meghibásodott? Különben én is a vinyóra tippeltem volna.
2021. dec. 2. 23:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Simán nem bírja elég gyorsan betölteni a dolgokat, azért vannak ezek, ezért kell a memoria a gépbe, hogy ne a hdd-ről kelljen folyamatosan betöltenie a dolgokat.
2021. dec. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És akkor melyik inkább ram vagy ssd? Nem szeretnék egyszere mind2-őt venni mert nincs rá pénzem. Ha csak egy ssd-t veszek az megoldja a problémát?
2021. dec. 3. 21:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Valamit javít az is, de rammal többet érnél el.
2021. dec. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%

Inkabb az ssd többet segit.

Ennel gyengébb gepem volt, lassabb ram, de elment a jatek komolyabb gondok nelkul.

Viszont ssd-vel kb szárnyal a Wt.

Geforce experiencet töröld a francba, a tobbi csodaprogrammal egyutt, es csak maga a gyarto altal kinalt drivert rakd fel.

2021. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!