Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a monitorra felragasztok...

Ha a monitorra felragasztok egy led fény szalagot a rajta lévő öntapadós ragasztó szalaggal az később nyom nélkül letávolítható vagy nem érdemes ráragasztani?

Figyelt kérdés

2021. dec. 3. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

3M szalag van rajta (általában) és ha más nem, akkor valami oldószerrel mindig lejön. Esetleg ha fehér a monitor akkor a takarás alatt az évek során másképp színeződik el (fehérebb marad).


Ellenben csak kis teljesítműnyő ledszalagot használnék, ami nem termel sok hőt. A monitor (főleg ha nagyon vékony) nem viselne jól egy nagyobb teljesítményű ledszalag által termelt hőt. (Nem véletlenül szokták azokat aluminium sínbe ragasztani.)


Szóval ilyen kis 5V-os hangulatvilágítás felrakhatsz, de normál ledszalagot én nem tennék rá közvetlenül.

2021. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1/


Ez nem nagy teljesítményű azt hiszem 3.5wattot írtak róla meg usb-n keresztül kapja az áramot tehát nem tápegységes.

Ez lenne az amúgy [link] nem csicsa végett akarom amúgy csak,hogy sötétben legyen háttérvilágítás a szemem végett.Lehetne körbe az asztal szélén is de azzal az a baj,hogy a legtöbb fény inkább lefelé esik felfelé meg kevés viszont ha a monitor mögött lenne akkor erősebb fényt tudnék elérni.De lehet majd építek a monitor mögé egy keretet és arra ragasztom rá.

2021. dec. 3. 16:19
 3/6 anonim ***** válasza:

#2

Értelek. Én is emiatt építettem (hogy ne legyen túl erős a kontraszt este).

Van olyan LED profil, ami 45fokos szögben rögzíthető. Ha azt rakod fel az asztal szélére (hátulra), akkor az csavarozható, tehát nem fogja a hőtől elengedni a ragasztás, nem is látszik és viszonylag felfelé világít. Led szalagból pedig nyugodtan berakhatsz egy 12V-osat 5050-es ledekkel. Picit többre jön ki, de sokkal jobb és tartósabb.

2021. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/


Most viszont adtál egy ötletet mivel nem akarok másik ledszalagot vásárolni ha tudnék szerezni valami kis lécet ami háromszög profilú azt az asztal szélére ragasztva és arra rá ragasztva a ledeket meg tudnám csinálni amit írtál.

2021. dec. 3. 16:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell léc :) van készen: [link]
2021. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,csak itt ugye az a kérdés én itthon kisvárosban mit kapok :) De vagy holnap vagy a jövő héten körbenézek. Köszi amúgy ezt is felírom magamnak :)
2021. dec. 3. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!