Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hiszik azt a gamerek,...

Miért hiszik azt a gamerek, hogy csak is a kripto bányászat miatt van magasan a vga-k ára?

Figyelt kérdés
Egyértelműen többfaktoros problémáról van szó, aminek nem a bányászat a fő oka objektíven nézve. Nyilván nagy szerepet játszik benne, mivel befektetési céllal veszik, ezért könnyebben kiadnak érte több pénzt is, mint az átlag gamer.

2021. dec. 3. 18:18
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
Amúgy, ha az zavar, hogy mások ezzel pénzt keresnek,akkor miért nem fogod azt a pénzt, amit videokartyara költenel, es veszel belőle mondjuk bitcoint? És tartod addig, amíg nem ér egy valamivel többet, majd ha lentebb mennek az árak, akkor jobb gput veszel, mint amit előtte tudtál volna?
2021. dec. 3. 20:49
 22/51 anonim ***** válasza:
Nem zavar és szerintem ezzel nagyon kevesen keresnek pénzt. De ez nem válasz... :D
2021. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

[link]


Érdemes megnézni egy interjút Michael Saylorral, a Microstratefy vezérigazgatójával. Értelmes dolgokat mondd el.

2021. dec. 3. 20:56
 24/51 anonim ***** válasza:
68%
Szóval te nem tudod megfogalmazni pár mondatban miért is jó a kriptovalutabányászat én meg nem fogok ezért most megnézni egy 20 perces videót :D
2021. dec. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:

Figyelj, a bitcoin egy független pénzügyi rendszer,amit nem egy központi entitás tart fenn (mint pl egy bank) hanem a hálózatot fenntartó földrajzilag független csomópontok. Lényegében ez a bányászat, magyarul, hogy a hálózat fenntartásához járulsz hozzá a számítási teljesítményeddel. A fő előnye, hogy a pénzpiaci tevékenységekhez így nem szükséges egy megbízott harmadik fél, hanem közvetlen lebonyolíthatóak, relatíve gyorsan és relatíve olcsón.


Nincs közbeiktatott ember, nincs központi felügyelet, egy elosztott hálózat tartja nyilván a történelem összes bitcoin tranzakcióját, raadasul atlathatoan, visszakereshetően.


Még felhozhatnám nyilván azt, hogy a véges készlet miatt az emberek megbíznak benne, mint értéktároló eszköz, akár pl az arany.


Nyilvánvalóan ennél jóval mélyebb maga a dolog, de talán egy gyakorikerdesek válaszban megfelelő ez a mennyiségű információ ahhoz, hogy esetleg érdeklődést generáljon.

2021. dec. 3. 21:07
 26/51 anonim ***** válasza:
68%

Te most teljesen hülyének nézel? Tudom mi a bitcoin, tudom ki volt Satoshi Nakamoto, ismerem a BTC történetét a kezdetektől sőt a digicasht is :D


Ha esetleg befejezed a bullshit tolását akkor megoszthatnád velünk, hogy :


"Tudod egyáltalán milyen problémakat oldanak meg a bizonyos kriptok mögött álló entitások?"


Milyeneket? Mit tesz hozzá a kriptovaluták hada a világhoz? Miért jó ez nekünk?


"Még felhozhatnám nyilván azt, hogy a véges készlet miatt az emberek megbíznak benne, mint értéktároló eszköz, akár pl az arany."


Persze,azt szokták mondani amíg van l0sz@r addig lesz veréb is. Hogy tudsz értéket tárolni vele meséld el. Mi történik az tárolt értékeddel, ha épp "korrigál az árfolyam" ? Mi történik az értékeddel, ha a világ beint és kihúzzák a konnektorból a farmokat? Mi fogja jelenteni az értéket? Egy digitális karakterlánc egy encrypted pendriveon? Hogy veszel belőle ingatlant? Autót? Qrvákat az 5. kerületben? :D


A bitcoin véges, sőt folyamatosan fogy az elhagyott adathordozók és kódok miatt. Ha te venni akarsz bitcoint akkor azért valakinek fizetned kell igaz? Ha te ma szeretnél befektetési céllal 1BTC-t birtokolni, akkor valakinek kifizetsz ezért 54 000 kommersz földi amerikai dollárt. Mindezt egy karakterláncért, amit a félvilág hitelesít, igen ezt te megvetted. Ugye tudod, hogy a $ az a mi életünk végéig konvertibilis lesz, beválthatod más valutákra, tudsz vele materiális dolgokat és szolgáltatásokat ellentételezni. És ha két,három,öt év múlva a BTC-d nem kell senkinek? Akkor az -54 000$.


Belenéztem a videóba, Saylor -akinek qrvasok BTCje van - arra bíztat hogy vegyél BTC-t mert inflációálló, nem úgy mint az USD, ahol Biden gazdaságélénkítő csomagja miatt megugrott az infláció. Hát erre nem korrigált a BTC majd 10 százalékot - mínuszban. Meg lehet nézni a NASDAQon az MSTR árfolyamát, meg az is szépen lefelé :D


De én továbbra is kíváncsi vagyok a kifejtésedre, hogy mitől jó ez a világnak és nekünk :D

2021. dec. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
50%

Most komolyan, kérdezni vagy vitatkozni akar szerintetek?


Mert röviden összefoglalható, hogy nem mindegy, hogy a többi tényező miatt egy kártya 100 helyett 120k-ra drágul, vagy épp a többi tényező és még a bányászat miatt 100 helyett 200k-ért megy...

2021. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
67%
Mert a "gamerek" erősen tanulatlan emberek, akik hetente egyszer fürdenek.
2021. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:

"Most komolyan, kérdezni vagy vitatkozni akar szerintetek?"


Szerintem ő maga se tudja...


Egyet mondok az egészre, szpjnk le a bányászok ahol vannak.

Hát a röhögő görcs kapott el a mai nap mikor felnéztem HA-ra.

A Giga 1060 wf2oc kártyámat megjelenéskor vettem 80-ért, ehhez képest 130-ért viszik el gari nélkül úgy hogy alig került fel a hirdetés...


Cserélni akarom egy RTX 2070/3060-ra vagy RX 6600/6700-ra de olyan ráfizetéssel lehetne csak hogy inkább belefektetem a kocsimba azt a plusz 250K-et b+...

2021. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
46%

Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy a játékosok miért nem vesznek konzolt (PS5-öt, vagy XBOX Series S/X-et)? Az egész konzol gép olcsóbb, mint egy RTX3060/RX6600 önmagában, mégis erősebb, lehet játszani rajta 4K-ban a legújabb játékokkal. A Series S már van 108 000 jó magyar bruttó forintért ( [link] ). Ez rém olcsó ahhoz képest, hogy kapsz vele egy játékgépet.

Általános használatra mellette megfelelő egy olcsó laptop, vagy régi PC.

A konzolokhoz is lehet már bill/egeret használni, a 120HZ elég az átlagos játékosnak kompetitív játékokhoz.


Ok, van pár játék, ami csak PC exkluzív (de fordítva is igaz, vannak konzol exkluzív játékok), vagy ha 120HZ felett akar játszani (félprofi/profi kompetitív játékos), mert akkor érthető, ha PC-t akar fejleszteni. De minden más esetben konzolt venni most nagyon megéri.

2021. dec. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!