Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért hiszik azt a gamerek,...

Miért hiszik azt a gamerek, hogy csak is a kripto bányászat miatt van magasan a vga-k ára?

Figyelt kérdés
Egyértelműen többfaktoros problémáról van szó, aminek nem a bányászat a fő oka objektíven nézve. Nyilván nagy szerepet játszik benne, mivel befektetési céllal veszik, ezért könnyebben kiadnak érte több pénzt is, mint az átlag gamer.

2021. dec. 3. 18:18
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:

Igen, nekem a bányászat is ezt nyújt, ugyanúgy ahogy a játék is szintén.


Csak szeretném megerteni mi megy a fejekben, amikor folyamatosan fröcsögő meg síró kommenteket olvasok a témába vágó cikkek alatt.

2021. dec. 7. 21:57
 42/51 anonim ***** válasza:

A fő gond ott van, hogy azokat a VGA-kat használják amiket főként játékra szántak, és évtizedekig az volt a fő profiljuk.


Olyan ez mintha, most hülye példa, de gondolnák egyet és felvásárolnák annyi üzemanyagot amennyit csak tudok, mert mondjuk én gyüjtögetni akarom egy tengernyi tartályban. Aztán cserébe 3-4 szeres áron lenne mindenki másnak is az üzemanyag.


Biztos mindenki örülne.


Itt is ugyanez a helyzet. Mindenki lexarná a bányászatot, ha mondjuk direkt célhardvereket használnának kizárólag rá, amit csak arra gyártanak, és VGA-t viszont nem.


Bő 20 évig volt egy normális piac, akik játékra, otthoni felhasználásra vették a VGA-t meg volt külön a professzionális részleg, jól megvolt a piac.

Erre kitalálják ezt a bányászat őrületet, és azok szívnak legtöbbet akik csak arra vásárolnák a terméket amire alapból kitalálták.

2021. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Azt hogy akinek csak egyetlen egy darabráa lenne szüksége 3-5 évre tervezve, azt qrvára nem tudja megvenni mert a bányászat feltolta az árakat...


Csak egy kicsit próbáld már meg a másik oldalt végig gondolni és rájönnél miért megy a szitkozódás...


Egy korábbi kommentre áttérve, igen vannak más hobbik is, de ha azt nézed egy erős példával napi 8 órán át játszani egy erősebb géppel ami mondjuk 500W-ot kér, egy hónapban iszonyatosan olcsóbbra jön ki a villanyszámla mint ha ugye ezt csinálná mondjuk kocsikázás címszó alatt.

2021. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
34%

Mint írtam, olyan hobbit kell választani, amit bír a pénztárca.

Ha meg annyira fontos az a hobbi, akkor megoldja, hogy legyen rá. Ennyi.


Én sem szeretem a bányászokat, de elsősorban nem a VGA árak miatt.

Egyrészt emberi érték nincs mögötte, mert megvenni x mennyiségű kártyát és bányászatra állítani nem nagy cucc.

Másrészt, mikor megy a hajcihő a környezetvédelem miatt, az autósok-dízelesek csesztetése, a szelektiv hulladékgyűjtéses mizéria, akkor pont nem hiányozna egy ilyen energiazabáló vacak, ami munkahelyet sem teremt.

De sokan ezekre oda sem figyelnek, mert az élet mindennapi részévé váltak. Szépen, csendben.

2021. dec. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:

Fogalmazzuk máshogy: Jelenleg mások őrültsége miatt nem bírja sokak pénztárcája. Ez itt a gond.

Ennyi erővel ha én játékra stb veszek egy darab VGA-t akkor azt adják nekem a normális áron, aztán onnan nem érdekel, hogy a bányászok maguknak többszörös áron felvásárolnak annyit amennyit akarnak.


Itt ez a gond, hogy miattuk vannak az egekben az árak.

2021. dec. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 CspCsj ***** válasza:
100%

#41:

"Csak szeretném megerteni mi megy a fejekben, amikor folyamatosan fröcsögő meg síró kommenteket olvasok a témába vágó cikkek alatt."


Ugyanaz mint a tiédben, ha valami "fontosat" akarsz venni, és kiderül, hogy sokkal drágább.

Persze mindenki kicsit másképp reagálja le, - a stressz-szintjének megfelelően.


Egyébként remélem a fő kérdésedre már elfogadható választ kaptál. (#10, #12, #14)


Megjegyzem még, hogy szerintem is "legalizálni" kellene a kriptovalutákat (legalábbis amik már elég elterjedtek), így a jelenlegi szürke zónából átkerülve, egyből meg is adóztatnák és ezáltal párosíthatók lennének cégekkel/személyekkel.

Ez lehet, hogy jelentősen visszavetné a népszerűségét.

2021. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

46: Elég lenne, ha a POW-ról minden kriptopénz átállna POS-ra (ahogy az Ethereum meg fogja tenni).

A POW ugye a nagy (növekvő) erőforrásigénnyel biztosítja, hogy ne kerülhessen egy kézbe a rendszer 51%-a (vagy ennél nagyobb része).

A POS a pénzbeli letétekkel éri el ugyanezt kis erőforrás igénnyel.

Most olyan a POW rendszer, mintha valaki egy kis szög beveréséhez ipari cölöpverő gépet venne. Ez egy idióta rendszer. A POS fogja a kalapácsot a szerszámosládából és beüti azzal. Ez egy értelmes rendszer.

Esetleg azt lehetne törvénybe iktatni több országban, hogy minden rendszernek kötelező legyen nem erőforrás pazarló módon működnie.


Az USA-ban már kezdenek odafigyelni a számítógépek fogyasztására. Korlátozzák a nagy fogyasztású új PC-k értékesítését. Az EU-ban is tervezik ugyanezt. Szerintem tovább mennek majd és kiterjesztik a számítógép-rendszerekre is és minden másra. A bányászok költözhetnek majd valamelyik harmadik világbeli országba (most a bányászok nagy része az USA-ba telepedett át), azután majd ezek a "menekülő országok" is kénytelenek lesznek meghozni egy ilyen zöld szabályt, ha azzal szembesülnek, hogy az áramfogyasztás jelentősen megugrott és túl költséges lenne bővíteni, erőműveket építeni és hálózatot bővíteni.

A végén nem marad majd más lehetőség, mint minden kriptopénzt átállítani POS-ra. Még a Bitcoint is (Bitcoin 2.0).


Persze, ettől még lehetne egy olyan szabály is, hogy be kellene vallani a kriptopénz vagyont is és adózni kellene utána, de ezt nehéz megoldani, mert ha csinálsz egy kriptopénz címet és arra kéz alól veszel, senki más nem tudja kideríteni, hogy neked van és mennyi. Ha vásárolsz, átutalsz valamennyit egy olyan tárcádba, amit csak erre a célra használsz és arról költesz, akkor csak annak a tárcának látják majd a címét, a többi lenyomozására meg nincs kapacitása az adóhatóságoknak (ha le is nyomozzák, akkor azt mondod, hogy az a másik nem a tiéd).

Gyakorlatilag a kriptopénz jobb, mint egy Kajmán-szigeteki bankszámla, a legjobb "offshore" pénz elrejtési lehetőség.

Mivel mindent az érdekek mozgatnak a világban és a politikusoknak vannak rejtett pénzeik (most már kriptopénz tárcában is), kizártnak tartom, hogy komolyan nekimenjenek a kriptopénzeknek, mert akkor nekik is adózniuk kellene utána és sok korrupciós ügy derülne ki.

2021. dec. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 A kérdező kommentje:
A kriptok jelenleg is legálisak. Legálisan vehettek, eladhattok, banyaszhattok. És néhány kivetellel nem is teljesen anonimok, főleg ha egy centralizált váltón vásárolsz. A bitcoin is csak pseudo anonim kripto. Kicsit legalább tajekzodjatok már, mielőtt beböfögitek a hülyeségeiteket.
2021. dec. 8. 11:44
 49/51 anonim ***** válasza:
100%

48: Egyetértek, sok tájékozatlan ember van és sajnos sokan olyanok is, akik aktívan kriptóznak. Még bányászt is ismerek olyat, aki nem tudná megmondani hogyan működik, de youtube videókból és az interneten fellelhető leírásokból megtanulta, hogy mit hogyan kell beállítani.

Az átlagembert aki csak befektet és néha költ belőle picit, tulajdonképpen nem is érdekli hogyan működik, csak az, hogy mennyit nőtt az értéke és mekkora növekedés várható belátható időn belül. Nem is szükséges tudniuk, hogy mit takar a blokklánc, a kriptográfia, a proof of work, proof of stake, vagy a több példányos könyvelés fogalma. Használni enélkül is tudják.

Idővel ez változni fog. Ahogy most már mindenki hallott a Bitcoinról, úgy idővel beszivárog a köztudatba a kriptopénzek működési elve is.

2021. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim válasza:
100%
Én 290 ezerért vettem év elején egy RTX 3070-est, tudtam jól hogy utána már csak fölfelé fognak menni az árak, így gyorsan lecsaptam rá amíg olyan olcsó volt, emlékszem még engem mondtak hülyének, és mondták hogy megvárják amíg olcsóbb lesz, hát ja, várhatnak, de mire lemegy az áruk, addigra már elavult lesz, és kezdődik minden előlről, mert addigra kijön az újabb generáció.
2021. dec. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!