Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért érzékeli a PS4 kontrolle...

Miért érzékeli a PS4 kontrolleremet hangeszköznek a számítógépem?

Figyelt kérdés
Idén nyáron vásároltam meg egy PlayStation 4 kontrollert, hogy tudjak vele játszani a számítógépemen (fifa stb.).Hibátlanul működött, egészen idáig. Szeptember-Októberben nem nagyon használtam és most kezdtem el újra használni, de amikor bedugtam a számítógépbe azzal szembesültem, hogy hangeszköznek érzékeli, ezáltal nem tudok játszani vele. Megpróbáltam vele belépni fifába, és megnéztem steamen is, de nem érzékelt. Ajánlották, hogy töltsek le hozzá szoftvert. DS4-et és az inputmappert ajánlották, de egyik se volt jó nekem. Ezután mindent megnéztem az interneten. Rengeteg helyen azt írták, hogy a vezérlőpultban kell letiltani, a "Wireless controller"ből a hangeszközt, viszont ezzel sem jártam sikerrel. Ezután vettem a gépembe egy bluetooth adaptert, hogy azzal csatlakozzak, ezzel már nem a Hangeszközök kategóriába került, hanem az "Egér, billentyűzet és toll" kategóriába, viszont így se érézkeli sehol. Próbáltam már újraindítani a kontrollert, tűvel a hátsó felén, de ez se segített. Próbáltam hozzácsatlakoztatni telefonhoz, és az ismerősöm PS4 konzolához, ott működött, de a számítógépen még mindig nem. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!

#PlayStation 4 #PS4 Controller #PS4 controller hangeszköz #ps4 controller hiba #ps4 controller pc
2021. dec. 4. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem elk*rtak valami frissítést. Nekem is van 4db, a konzolhoz csak egy csatlakozik, a többi nem, 4-ből egy használható. Biztos vannak ezeknek is driverei, hiszen másképp nem világítana, nem menne a jack, nem töltene. Javasolnám, hogy guglizz utána, hátha van hozzá valami régebbi driver, de én sem próbáltam még, az lehet, alapból hülyeséget írok, de egy próbát megér.
2021. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom.

Én is hiába dugom rá a régi C64 botkormányomat a win10-re, egyszerűen nem ismeri fel hangeszköznek, pedig nyikorog ahogy mozgatom.. :P

2021. dec. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm szépen a válaszaitokat. Sikerült megoldanom az "Input Mapper segítségével". Átállítottam a szoftveren belül xbox controllere, és így működik. Annyi hátránya van, hogy így minden játékban xbox gombokat ír, és mindig amikor játszani szeretnék el kell indítanom a programot, de legalább működik.
2021. dec. 4. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!