Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Besárgult a monitor, de...

Besárgult a monitor, de kipróbáltuk egy másik monitorral és egy másik számítógéppel és tuti, hogy a sárgaságot a számítógép okozza. Mi lehet a baja a video kártya?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 20:15
 1/7 anonim válasza:
valószínűleg a videókártya a hibás a dologban.Ha garis akkor vidd vissza megcsinálják neked. Ha már nem akkor elviszed a legközelebbi számítógépes boltba és veszel egy videókártyát. netről ne nagyon rendelj mert az nem biztos hogy jó az alaplapba. Ezért fontos hogy boltba vidd. egy átlagos videókártya ami nem játékra van olyan 5-12e forint de ha egy fokkal jobbat akarsz 19e Ft atinál van 4ezer prszázad :) azzal már nézhetsz hd videókat és kisebb gépigényű játékokat is elviszi
2010. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy más nem okozhatja ezt? Nem szeretnék feleslegesen megvenni egy videokártyát
2010. szept. 6. 08:07
 3/7 anonim válasza:
Nem okozhatja más :D Vegyél egyet :D
2010. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Vagy videókártya vagy a monitorkábel van megtörve
2010. szept. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mennyire sárga. A BIOS képernyő is sárga?

Ha teljesen sárga, azaz minden szín nagyon sárgás, akkor a kártya lehet a hibás.

Ha csak sárgás színezete van a teljes képernyőnek, akkor lehet a rendszer fehéregyensúlyát kell visszaállítani.

Ezt a kártya vezérlő programjában megteheted. AMD(Ati) kártyák esetén a Catalyst Control Panelben az Asztal tulajdonságok / Szín panelen.

Nvidia kártyám régen volt már így ott nem tudom, más kártyák esetén pedig meg kell keresni a programot. Többnyire a vezérlőpultban megtalálhatóak.

2010. szept. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. A BIOS is sárga szóval valószinüleg a kártya lesz.
2010. szept. 8. 21:29
 7/7 anonim válasza:
Nekem az LCD monitorom volt sárgás képű, a szalagkábel érintkezési gondjai okozták, egyik csatlakozóját 5 kávé mellett kicseréltem elég volt a kis lábakat forrasztgatni a másiknál ( a kisebbnél ) meg elég volt meghajtogatni a lábakat tűvel, hogy jól érintkezzen és megszűnt minden gond. Mellesleg régen már cseréltem benne EEPROM-ot mert színeket mutatott csak... most épp tökéletesen megy 1 órája (Y) CRT-nél is biztos valami érintkezési gond okozhatja mindig ki kell zárni a problémát én is próbáltam más géppel más VGA kábellel így derült ki, h a monitorba keresendő a probléma....
2015. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!