Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógép bekapcsolása...

A számítógép bekapcsolása után a monitor stand-by-ba rakja magát. Önmagában mit jelenthet ez a hiba?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm.
2010. szept. 6. 17:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Asrock p4i65gv,integrált videokari,ide vinyó,Lg lcd monitor.
2010. szept. 6. 17:34
 2/10 A kérdező kommentje:

1 db 80GB ide meghajtó van benne,2 partícióra bontva...

Múltkor semmiféle egyéb beállítás nélkül rádugtam még egy 80GB-s ide vinyót...

Ez gondolom nem tett jót neki.


Adódhat-e ez a mostani probléma az előbbiből?

2010. szept. 6. 17:48
 3/10 MaXXeGee ***** válasza:
ez sok mindent jelenthet, szinte bármelyik eszköz meghibásodása esetén lehet ez a jelenség. Bekapcsolás után ad e a gép az eddigitől eltérő hangjelzést? (Sípolást) Ha nem, érdemes egy bios resettel megpróbálkozni, ha így sem akkor kiszeded belőle a ramokat(ha több van benne) és egyesével visszapróbálod. Hibakeresésnél, ha a jelenség nem egyértelmű az összes alaővető működést nem befolyásoló drivert el szoktuk távolítani. vinyó, cd-dvd, extra kiegészítő kártyák pci sloton ... de mielőtt nekiállnál ennek, írd meg részletesen, hogy pontosan melyik állapotnál kapcsolja ki a monitort. Mert ha op rendszer betöltés után,. ill közben, akkor csak az "init first display" nincs beállítva a biosban vagy kaki a drivere vagy nem megfelelő a felbontás vagy nem megfelelő a frissítési frekvencia ragozhatnám napestig, pontosítsd a kérdést kérlek!
2010. szept. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Közvetlenül a gép bekapcsolás után,tehát valószínűleg nem is bootol be.

Driverekkel és a ramokkal elvileg minden rendben,mivel nemrég lett újrahúzva a gép.

Am egy munkahelyi leselejtezett számítógép.


Nem ad ki semmilyen hangot,bekapcsolás után,egyszerűen csak energiatakarékosra vált a monitor.

Ez a probléma nem rég kezdődött,simán netezés közben ugyancsak stand-by-ba rakta magát a monitor,és reset után sem sikerült elindítani. Utánará 1-2nappal magától megjavult.

A csatlakozókat megnéztem,elvileg stabilak.

Ma mára oda jutottam hogy be se lehet kapcsolni a gépet,mert nem bootol be -e miatt.

2010. szept. 6. 18:01
 5/10 A kérdező kommentje:

jah és natív felbontáson van,1280x1024.


Köszi előre is a válaszodat!

2010. szept. 6. 18:02
 6/10 MaXXeGee ***** válasza:
Tehát, ha jól értem, bekapcsolod a gépet, és a monitort nem is kapcsolja ... nos, akkor ajánlanám elsőre a bios resetet, azt úgy tudod kivitelezni, hogy kihózod a 220-ból a gépet, leveszed az oldallapot, az alaplapon találsz egy elemet, azt kipattintod onnan majd az elem foglalatának 2 fém pólusát összeérinted pár másodpercre egy darab vezetékkel, csavarhúzóval, vagy bármi fémmel, ami kéznél van .. ha ez megvan visszateszed az elemet és jöhet a bekapcsolás próba. Javaslom az ilyen próbálkozások előtt lehúzni a vinyókról a tápot is meg az ATA kábelt is (ide, az a széles szalagkábel. ha így sem akkor.. próbálkozzunk a ramokkal, ha több van akkor szedd ki őket és csak egyet tegyél vissza, bekapcsol .... ha nem akkor a következővel, és így tovább. Ha van lehetőséged, én kipróbálnék egy plusz videokártyát illetve egy másik tápot.
2010. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen olyan mintha megpróbálná bekapcsolni a monitort,lehet hogy még egy fél pillanatra sikerül is,de utána alvóba megy...


Am köszönöm,lehet megpróbálom.


És erről mi a véleményed:


1 db 80GB ide meghajtó van benne,2 partícióra bontva...

Múltkor semmiféle egyéb beállítás nélkül rádugtam még egy 80GB-s ide vinyót...

Ez gondolom nem tett jót neki.


Adódhat-e ez a mostani probléma az előbbiből?

2010. szept. 6. 20:21
 8/10 MaXXeGee ***** válasza:

ha kikapcsolt állapotban dugtad rá, akkor nem. Nem igényel ez semmiféle beállítást max annyit hogy ha egy szalagkábelen vannak akkor az egyik vinyót elsődlegesnek (master) a másikat másodlagosnak (slave) kell jumperetned, ehhez útmutatót találsz a vinyóra ragasztott matricán. Jumper: az a kis fekete pöcök az IDE csatlakozó mellett a vinyón.

De lehet ez ezy hibás eszköz ami miatt nem indul, én azt javaslom, húzz le mindent, (vinyókat dvd-t ) a szalagkábeleket is a vinyók tápját is.

2010. szept. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

na de ez az hogy ezt nem csináltam. :S


Válaszodat köszönöm,sokat segítettél!;)

2010. szept. 6. 23:44
 10/10 MaXXeGee ***** válasza:
Ha ezt nem csináltad, azzal nem tehetted tönkre, ez maximum azt eredményezheti, hogy nem ismeri fel a vinyókat.
2010. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!