Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem már egy ideje véletlen...

A gépem már egy ideje véletlenszerű időpontokban hangos zúzás kíséretében leáll/újraindul. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
A gépen Windows 10 van, minden frissítve. Nincs hibás/régi driver. Néha indításkor CPU fan errort jelez ki. Van, amikor több napig semmi probléma nincs, minden megy tökéletesen és van, amikor naponta többször is leáll (hirtelen minden lefagy, hangos zörej jön a fejhallgatóból, aztán kikapcsol a gép). Ha tényleg a CPU fan a hibás, akkor mit tudok vele tenni? Ha pedig nem az, akkor mi lehet?

2021. dec. 10. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha a CPU fan a hibás, azt ki kell dobni, és újat venni. Mondjuk még azelőtt, mielőtt komolyabb kárt tenne a CPU-ban is.
2021. dec. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

De miért nem nézed meg, hogy forog-e a ventilátor? Leveszed az oldalát, és meggyőződsz a saját szemeddel. Ilyen egyszerű... és akkor nem kell találgatni, hogy hardveres vagy szoftveres a hiba.


Ellenőrizd a hőmérsékleteket is!

Pl hwinfo [link]

2021. dec. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem írtad a típust de a cpu-fan error tipikusan asus probléma, nálam is kiírta néha, pedig minőségi, nem gyári hűtőm van

Ha működik a hűtő (szemmel láthatod) és jól végzi a dolgát (aidával megnézed a hőfokot játék közben) akkor biosban kikapcsolhatod a figyelését és akkor nem írja ki többet


Ha a procival minden oké akkor én inkább táp problémára gyanakodnék

2021. dec. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A CPU ventilátor rendesen forog. A tápot kicseréltem, de még mindig fennáll a probléma.
2021. dec. 13. 17:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Az eredeti kérdésben elfelejtettem írni, de kékhalált is szokott kapni, legtöbbször "SYSTEM THREAD EXCEPTION NOT HANDLED" és "KMODE EXCEPTION NOT HANDLED" felirattal. Rákerestem, mindenhol a hibás drivereket írják a problémának, de megnéztem és mindegyik frissítve van, egyikkel sincs gond.
2021. dec. 13. 17:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Frissíteni nem elég. Az egész drivert DDU-val teljesen le kell takarítani a rendszerről, és úgy újra telepíteni a legfrissebbel. De a második hibából kiindulva rendszerfájl is sérült lehet, azt meg vagy op. rendszer újra telepítéssel, vagy ha Windowsról van szó, különböző parancsokkal helyre lehet állítani (pl. sfc /scannow, PowerShell-ben vagy cmd-ben, rendszergazdaként futtatva).
2021. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A Windowst is újraraktam, a DDU-t is elintéztem, nem javult semmi. Kezdem feladni, lehet, hogy csak új gép lesz belőle. Mostmár csak simán leáll a gép, nem is ír ki semmit.
2021. dec. 14. 00:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány éves ez a gép?
2021. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!