Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videókártyát nézve megérné...

Videókártyát nézve megérné újítani?

Figyelt kérdés

Laptopot váltok. Amim jelenleg van az már régi, kissé gyenge, meg több "szépség"hibája van. Arra gondoltam, hogy a "Dell Inspiron 5402" laptopot venném meg, de felmerült bennem a kérdés a videókártyát illetően.

Az enyémben jelenleg van egy integrált ami nem lényeges, mert van benne egy Dedikált videókártya, ami pedig egy 920MX 2GB, amit pedig vennék abban csak integrált van, ami pedig egy Intel Iris Xe Graphics 80 (Tiger Lake G7). Ez pedig gyengébb, mint a 920MX, igaz? Ez pedig elég nagy probléma... Pedig a laptop tökéletes lenne, most 230-ért lehet venni ami pont jó lenne, de a videókártya... Nem tudom megéri-e így.


2021. dec. 19. 18:20
 1/5 A kérdező kommentje:
edit: amire használnám: írás, netezés, filmezés, programozás (tanulok, nem vagyok 30év tapis senior), rajzolás(wacom táblával, photoshop/krita-val), meg pár játék (pl TFT (League of Legends), Command&Conquer Generals, néha kisöcsémmel Minecraft, meg most kipróbáltam a Space Engineers-t, ami mediumon fix 40-48 FPS-sel elfut. De így az integtrálttal nem hiszem hogy működne tulajdonképpen bármi is :/
2021. dec. 19. 18:23
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A 920mx alapvetően egy gyenge vacak, az iris kb másfélszer erősebb.
2021. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nézegetem a gépigény.hu-t de ott pl nincs is meg nekik összehasonlításképp az "új" laptop proicja, sem pedig a videókártyája szóval még ez is megnehezíti a dolgom :D


De akkor azt mondod hogy az Iris XE integrált kártya jobb, mint a dedikált 920mx?

2021. dec. 19. 19:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Kenterbe veri az XE a 920MX-et:

Intel Iris Xe vs Nvidia 920MX [link]

2021. dec. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz amd 5500U procis gépet, abban hasonló az integrált grafika, mint az intelekben (kb 5-10%-kal), de a proci sokkal erősebb.


Ha dedikált GPU kellene, akkor kb MX450 1650 3050 1650Ti 3050Ti 1660Ti a sorrend.

2021. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!