Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyik baratom vett egy 64 GB...

Egyik baratom vett egy 64 GB s pendrive-ot es kapott egy allamilag fentartott oldalra vonatkozo torlo kodot, ha midnent torolni szeretne rola. Mi ez pontosan?

Figyelt kérdés
A bolti elado nem ajanlotta neki,mert akkor utana majd minden adatat megfigyelik.
2021. dec. 20. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2021. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Akkor se használnám az állami adattörlő alkalmazást, ha csak az lenne egyedül az adattörléshez. Most csak ajánlott, de kötelező mikor lesz? Agyrém. Ez az állam ne törölgesse az én pendrájvomat. Ki tudja, hogy törlés címszó alatt mi mindent nem csinálnak a háttérben?
2021. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem értem ez mire jó. Leformázom mélyformázással és minden eltűnik róla, nem?
2021. dec. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Rájöttem. Ki lehetett tömni valami havert néhány száz millióval.

Ez olyan lehet, mint a Digitális Jólétes Linux Mint 2 milliárdért.

2021. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hat tuti valami ilyesmi lehet... soha az eletbe nem hasznalnek ilyesmit ami online kapcsolaton keresztul formazza a meghajtot.. plane em azt amit állami ceg uzemeltet
2021. dec. 20. 14:50
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Az EU GDPR rendelkezései miatt van:

[link]

főként vállalati felhasználásra szükséges, a törlés megtörténéséről bizonylatot állít ki, amivel a cég bizonyíthatja, hogy rendesen törölte az adatokat.


Ez egyébként egy német cég

[link]

auditált eszköze.


#3: "Nem értem ez mire jó."

Arra kell, hogyha van egy céged (vagy valamilyen egyéb közületnek - önkormányzatnak, iskolának, stb... - dolgozol), ami adatokat kezel és törölnöd kell időnként adatokat, akkor azt bizonyíthatóan tedd.


"Leformázom mélyformázással és minden eltűnik róla, nem?"

Technikailag igen, de jogi szempontból nem elég, ugyanis nincs tanúsítva, hogy tényleg megtörtént-e a törlés.

2021. dec. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
oke, azt ertem. Mindazonaltal akkor miert riogat az elado,hogy ne csinaljam,mert figyeni fog utana a kormany..
2021. dec. 20. 14:58
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert kicsit ketyós pölö. De a szabályzás se tiszta fialásból jön, vagy az iratmegsemmisítő is tanúsítja majd, hogy mi ment át a hasán?
2021. dec. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#7: Mert csak egy frusztrált bolti eladó.


A kormányt - mint törvényhozó szervet - egyáltalán nem érdekli, hogy a Köbüki Bt. mennyiszer töröl adatot az általa használt adathordozókon.

Viszont egy hatóság - mint végrehajtó szerv - által elrendelt adatvédelmet is érintő ellenőrzés során már lényeges, hogy a cég fel tudjon mutatni erről bizonyítékot, hogy rendesen járt el a szükséges adattörlés során.

2021. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Mert abból még sosem volt probléma, ha állami szoftvert töltöttünk le és telepítettünk, ugye?:D Pláne céges eszközökön.
2021. dec. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!