Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány ohmos és hány wattos...

Treafóház kérdése:

Hány ohmos és hány wattos ellenállást kell az USB re csatlakoztatni ha a maximális áramot akarom tőle felvenni? Sima usb, nem type-c

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez így nem fog menni. Inkább fordítsuk meg a dolgot, mit szeretnél elérni?
2021. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az adat + és - vezetékek rövidzárakor adja a legtöbbet, 5 Volt 2,1 Amper. Ennél többet csak USB-C tud kérni, kommunikációval, tehát kérést kell küldeni az adapternek, ezt csak mikrokontrollerrel tudod megcsinálni.
2021. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 Ez nem igaz, az USB2.0 max. árama 0.5A, az USB3 esetében 900mA.
2021. dec. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 így van, a számítógépből ennyit tudsz felvenni, kivéve ha meg van kerülve az USB port áramellátása (néhány előlapi panelen molex csatlakozóval), akkor amennyit a táp tud. Fali adapterrel működik az amit leírtam, alapesetben az is csak 500 mA-t ad ki, hogy ne süsse meg a sima eszközöket (bár nem sütné meg, max ha zárlatos, így nem értem mire fel), a nagyobb áramhoz kell az adatvezeték rövidzára. A feszültség 9 vagy 12 Voltra növeléséhez kell a kommunikáció.
2021. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Ez így korrekt, de jó lenne tudni, hogy a kérdező mit is szeretne, úgy többet tudnánk segíteni.
2021. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Alapból a maximum érdekel. Csak a táppal.
2021. dec. 20. 16:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy értelmetlen kérdés, erre így nem lehet válaszolni. Elengedtem.
2021. dec. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos de talán telefon töltésről kérdez a kérdező.


Ha jól tudom akkor a kínai kereskedők kérésére tették bele a ~szabványba hogy a telefon ne számítógépnek értelmezze (ahol kötelezőek az előbbi áramlimitek betartása) hanem töltőadapternek, ahol akár 2A-t is fogyaszthat 5V usb2-ről.

Van ahol csak simán rövidre kell zárni a két adatvezetéket, van ahol 3 ellenállásból feszültségosztó kell, ez gyártóként eltérhet.

2021. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem az aramlimitek a kérdések hanem az ellenállás értékei. Persze mindez a kötelező aramlimit mellett. Aki a telefont összekeveri egy ellenállással az inkább ne válaszoljon
2021. dec. 20. 17:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!