Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan gépet szeretnék venni,...

Olyan gépet szeretnék venni, amit csak angol billentyűzettel gyártanak. Mit érdemes tudnom erről a billentyűzetről, ha általában magyar szövegeket írnék vele?

Figyelt kérdés
tehát nem volt még qwerty billentyűzettel dolgom, eddigi tudomásom szerint viszont fáradalmasnak tűnik a folytonos átállítgatás. Nektek mik a tapasztalataitok az angol billentyűzettel? Megszokható?
2021. dec. 22. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Az "állítgatás" csak egy kattintás a nyelvi eszköztáron. De miért is kellene állítgatni, ha csak "magyarul" akarod használni?
2021. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Angol billentyűzeten nőttem fel, most is azt használok, semmi extra. Ékezeteket nem fogsz látni, ott vannak a gombok de []\;',./ karaktereket írnak. Számok 1,2,3,..,0 és nem 0,1,2,..,9.

Kb. ennyi ha beállítod hogy 2 billentyűzetet használsz akkor alt+shift vált a 2 között. 1 hét alatt simán megszokható, akkor is ha nem egész nap gépelsz. Ha valami # karaktert keresel váltasz, ha fejből nem tudod magyaron hol van, beírod 'angolul' max ennyiben nehezebb.

2021. dec. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Billentyűzet matrica [link]
2021. dec. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos betűk teljesen hiányozhatnak. Pl a hosszú í

A többit meg kavarni fogod.

2021. dec. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szoftveresen lehet állítani a kiosztást miután beállítottad őket, nálam pl angol és magyar van beállítva, alt+shift-tel azonnal váltható.

Egy-egy betű hiányozhat, tipikusan a hosszú Í ilyen, de ezeket simán behozhatod gomb kombinációkkal.


Ezen kívül ott van a matricázás vagy fóliázás, ha nagyon nem menne. a Különbség a kettő közt, hogy a matricát vegyi anyaggal ragasztod fel, míg a fóliát rá kell zsugorítani melegítéssel, tehát nincs plusz vegyi anyag.

2021. dec. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért akarsz olyat venni, amin nincs magyar? Az ilyet hagyd a fenébe!! Nem éri meg. Biztosan van jó laptop magyar billkiosztással is.

Mit néztél,milyen árkerettel?


Amúgy az Í és az Ű lesz hülye helyen, míg a Z-Y-t könnyen kipattonthatod, felcserélheted,a többire meg matrica.

2021. dec. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egy magyarra átcímkézett német billentyűzettel kezdtem az informatikát, aztán, ami angol kiosztással működött. Aztán mikor meglett az első fizikailag is magyar kiosztású billentyűzetem, felváltva használtam angol-magyar layoutot. A programozáshoz angolt, minden máshoz magyart, Windowsban egyébként billentyűkombinációval is lehet váltani, azt hiszem Win+Space.

Aztán leszoktam az angol kiosztásról, már mindenhol a magyart használom, de egyébként ha van gépelési gyakorlatod, teljesen mindegy, milyen nyelvű billentyűzetet raknad elé, ha a rendszerben magyar kiosztás van beállítva, akkor simán tudsz magyarul gépelni. Most is egy olyan Lenovo netbookról írok, ami angol kiosztású. Tizenpár éve informatikai gyakorlat után érzésre tudja az ember, hol vannak a magyar karakterek.


Egyébként két féle kiosztás létezik, az ISO és az ANSI. Az ISO-n van billentyű a hosszú í helyén, olyat kell venni.

[link]

2021. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kezdetektől kezdve US kiosztású billentyűzet használok. Egyetlen betű, ami nincs rajta az az "í". Ezenkívül semmiben sem különbözik, ha a gépen magyarra van állítva. Meg persze nincsenek rárajzolva az ékezetes betűk.
2021. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!