Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegység gond, beállítási...

Tápegység gond, beállítási vagy alaplap probléma?

Figyelt kérdés
Amikor bekapcsolom az elosztót a gépem is elindul magától. Ráadásul csak a bios-ból tudok továbblépni f1-el, mert "low battery"-t ír ki ami nonszensz, mert pár hete cseréltem le az elemet amit újonnan vettem. Az elsődleges indítási helyet és a dátumot-időt kell folyton átállítani, hogy bejöjjön a win. Ezek mitől lehetnek? Cseréljem ki a tápegységet?Vagy bios-ban van elnyomva valami? Köszönöm.
2010. szept. 7. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez inkább alaplap gond lesz. Beállítás ezen nem hiszem hogy segít. Ki lehet úgy tudom kapcsolni ezt az F1-es továbblépési figyelmeztetőt, de ettől még a probléma élni fog tovább. Ha az elemcsere (amennyiben jó elemet raktál bele) nem segített, akkor ez alaplap gond lesz.

Tápegység probléma nem nagyon lehet, azok inkább máshogy szoktak jelentkezni.

2010. szept. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Ez elég lehangoló.(
2010. szept. 7. 13:04
 3/7 MaXXeGee ***** válasza:
A biosnak van olyan beállítási pontja, hogy az "utolsó állapot visszaállítása bekapcsoláskor", ha ezt disabled-re teszed, akkor sem elindulni nem fog, amint áramot kap, sem a dátumot nem kell állogatnod. Vagy ha mégis, akkor vacak elemet kaptál, ki tudja, hány évet állt melyik bolt polcán :)
2010. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt is! Megnézem amint lehet, őszintén megvallva már kacsingattam erre a beállításra csak nem akartam belerondítani. De ugye így sem maradhat. Az elem meg elvileg jó kell,hogy legyen, 2-őt is belepróbáltunk. Bár kb 2 bekapcsolásig jól ment a dolog. Első gépem, majd valahogy helyrepofozom a segítségetekkel) Legalább megtanulom mit és hogyan.
2010. szept. 7. 15:05
 5/7 MaXXeGee ***** válasza:
nyald meg az elemet, ha megrázza a nyelved akkor van benne kraft :D
2010. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MaXXeGee ***** válasza:
Ja igen elfelejtettem az F1 továbblépés az a figyelmeztetés figyelmen kívül hagyása, valószínűleg arra figyelmeztet hogy nincs floppy meghajtó, kikapcsolod a floppy meghajtót a biosban és nem fog emiatt kiabálni, vagy kikapcsolod a hibajelentőt (No Errors-ra állítod)
2010. szept. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat! Belemélyedek kicsit jobban ebbe a dologba, kénytelen leszek.
2010. szept. 7. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!