Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dell laptop alaplap probléma?

Dell laptop alaplap probléma?

Figyelt kérdés
A következő problémával kapcsolatban szeretném a tanácsotokat kérni. Van egy két és fél éves Dell laptopom. Tegnap áramszünet volt nálunk, ezért a laptopomról néztünk egy filmet a barátnőmmel. Sajnos a film közben lemerült az aksi, ezért a barátnőm laptopjából kiszedtük az aksit (egy az egyben ugyanez a típus) és áttettük az én gépembe, mert folytatni szerettük volna a filmet. De amikor bekapcsoltam a gépet az új aksival, egy speciális teszt futott le, aminek az lett az eredménye, hogy minden rendben. Viszont az XP nem töltött be, mindig kékhalálba futott és a laptop újraindult. Beléptem a BIOS-ba, ahol kiderült, hogy minden beállítás visszaállt alapállapotba (dátum, stb.). Miután visszaállítottam mindent, utána már be tudott bootolni az XP és tudtuk folytatni a filmnézést. Majd később visszacseréltük az aksikat és kezdődött az egész előröl. Ez azt jelenti, hogy tönkrement az elem az alaplapon, aminek a beállításokat kellene tárolnia (van egyáltalán ilyen a laptopokban)? Ha igen, akkor cserélik garanciában, mert még van a gépen fél év garancia. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett és köszi előre is.
2011. jan. 30. 19:35
 1/6 lambo96 ***** válasza:
Azt mondod "visszacseréltük az akksikat és kezdődött az egész elölről".Nem gondolod ha megint kivetted az akksit akkor megint elfelejti?Vagy esetleg már minden indításnál ezt csinálja?Mert akkor én kérek elnézést.
2011. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amikor először betettem a másik aksit, akkor még nem gondoltam arra, hogy az elemmel van gond (ha valóban azzal van gond). Azt hittem, hogy valami hibát észlelt és ezért futtatta le a laptop öndiagnózist és állította vissza a BIOS-t az alapbeállításra. De azután, hogy visszacseréltük az aksikat, akkor esett le, hogy ezzel lehet gond. Most, hogy folyamatosan benne van az én aksim, így nincs gond. PC-ben már cseréltem elemet, de a laptopot nem szedném szét, ha nem muszáj.
2011. jan. 30. 20:23
 3/6 lambo96 ***** válasza:
Ha a saját akksiddal már nem csinálta azóta akkor minden rendben van :)
2011. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de az a gond, hogy ha újra kiszedem az aksit, akkor újból visszaáll a BIOS az alapbeállításokra. Azt, hogy nincs gond, azt úgy értettem, hogy ha nem szedem ki az aksit, akkor semmi gond a bekapcsolásoknál. Gondolom ilyenkor az aksi táplálja az alaplapot kikapcsolt állapotban is, így megőrzi a beállításokat. Ezért kérdeztem, hogy a laptopok alaplapján is van-e elem, mert akkor azzal lehet valami gond, hogy nem őrzi meg a beállításokat. Ha pedig nincs, akkor máshol van a gebasz.
2011. jan. 30. 22:16
 5/6 lambo96 ***** válasza:
De ez szerintem direkt ilyen, igaz nekem nincs laptopom de azt mondod ha nem cseréled akkor semmi baj az indításnál, gondolom csak nem fogod mindig cserélgetni ;)
2011. jan. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy direkt ilyen-e, de attól tartok, hogy nem. Sokan ki szokták venni az aksit, hogy ha hálózati feszültségről használják, hogy kíméljék az aksit. Eléggé gáz lenne, ha ilyen esetekben mindig újra be kellene állítani mindent. De azért köszi a válaszokat :)
2011. jan. 31. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!