Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált videókártya +...

MárkChanel kérdése:

Integrált videókártya + dedikált videókrtyával miért nem működik a dual monitor?

Figyelt kérdés
Egy Intel HD 2000-es integrált videókártyám van és egy GTX 550 Ti videókártyám. Megfelelően csatlakoztatva van a két monitor, biosban is minden be van állítva, viszont a másodlagos monitor folyamatosan "Power Saving" módba lép. Próbáltam beállításokon belül, teszteltem, hogy soloban működik-e az iGPU, driverek is fent vannak elvileg, viszont semmi sem segített és mikor mindkettő be van kötve akkor az eszközkezelő sem látja sem a másodlagos monitort, sem az integrált videókártyát. Valami ötlet?

2021. dec. 26. 12:30
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:
Mi az alaplapod pontos típusa?
2021. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Asus P8B75-M
2021. dec. 26. 12:40
 3/12 P.O.C. ***** válasza:
Próbáld meg hogy a render standby -t letiltod.
2021. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam.
2021. dec. 26. 12:54
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
Milyen monitorok amúgy? Jobban járnál ha mind a kettőt a diszkrét videokártyára kötnéd.
2021. dec. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az egyik egy Starlight TV, a másik egy LG flatron W1942S. Kábelek miatt lett volna könnyebb, ha az egyik az integráltról ment volna.
2021. dec. 26. 12:59
 7/12 anonim ***** válasza:
Az alaplap minden bizonnyal tiltja az integráltat, ha a dedikált működik. A biosban kell az integráltat elsődlegesre állítani, így a bios és az operációs rendszer is azt fogja elsősorban használni, de a dedikált ott lesz és kesz kép a monitoron ami rajta van, de renderelni nem fog, csak akkor, ha az alkalmazás kifejezetten azt használja (régebbi játékoknál állítható).
2021. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Átraktam az elsődlegest iGPU-ra, de semmi változás.
2021. dec. 26. 13:08
 9/12 CspCsj ***** válasza:

Kézikönyv szerint csak ennyi:

BIOS > Advanced > System Agent Configuration > Graphics Configuration > iGPU Multi-Monitor = Enabled

Esetleg még ugyanitt:

Primary Display = iGPU (ezt már írtad, hogy beállítottad)

[link]


Egyébként 1701 a BIOS verziója? (Windows keresőmezőjébe írd: msinfo > Enter billentyű > a megjelenő ablakban a BIOS-verzió/dátum mezőben keresd)

[link]

2021. dec. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A BIOS verzió 1002
2021. dec. 26. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!