Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A betűméret növekedés most...

A betűméret növekedés most lehet érzékcsalódás vagy valami szoftveres dolog,egy frissítés vagy a videokártya drivere?

Figyelt kérdés
Még a jó múltkor vettem egy 27" 1440p monitort nagyon jó cucc csak egy problémám volt vele,hogy kic sik voltak a betűk szemüveges vagyok meg az egyik szemem sem teljesen százas.De a lényeg,hogy ugye a felbontás rendesen 144p-re van állítva és a maximum 165Hz-t állítottam be alapnak csak betűméretet növeltem a méretezés maradt 100% alapon mert akkor oda az 144p előnyének vagyis ,hogy nem fér el annyi minden a képernyőn.Nos betűméret növeléssel sem növekedett mindenben a betűk mérete ugye külső programoknál pl néhánynál maradt kicsi vagy a tálca szélén az óra mérete sem növekedett.De most tegnap óta olyan fura több programban is érzésem szerint meg úgy általában mintha nagyobbak lennének a betűk na most lehet valamennyire megszoktam,hogy állandóan a monitort néztem de most tényleg mintha minden betű nagyobb lenne.Nem nyúltam semmihez a betűméret is annyi amennyire anno még növeltem.

2021. dec. 23. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Win10? Lehet frissített automatán és átrakta 125%-ra alapértelmezettként a betűméretet.

Jobb klikk asztalon, személyre szabás, bal felső sarkon visszamész rendszerbe, keresőben felül könnyű kezelés - látás - kijelzőnél megtalálod a szövegméret növelése opciót, azt nézd meg.

2021. dec. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
?Most próbálgattam méretezést átraktam 125%-ra aztán vissza mert alapból 100%-on hagytam mert akkor tudom kihasználni jobban az egész kijelzőt ha nem nagyítom fel de ami nem rég még kisebb volt betű vagy külső program ablaka az most olyasmi képpen néz ki mintha 125% méretezésben lennék de valójában nem nem mert akkor ennyi ikon sem férne egymás alá az asztalon mint normál módban.Anno a betűk méretét vettem fel 146%-ra de eddig azzal sem csinált ilyet jó gondolom valamennyit szokta a szemem a felbontást mert most pl az órát nem látnom a tálcán olyan kicsinek de kicsit fura ez most.Egyébként igen windows 10 van fent.
2021. dec. 23. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!