Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudnék tenni hogy a...

Mit tudnék tenni hogy a legújabb AMD GPU driver-em felmenjen végre?

Figyelt kérdés

Csak a feketeség szinekkel a képernyőn, crash-elés, és folyamatosan a troubleshoot-ból való csökkentett üzemmódban a régi driver visszatétele működik.

A problémát már 1 éve nem tudom megoldani, miközben tudom hogy nem a videókártyámmal van a baj, mivel ezt a típusú videókártyám még év elején kicserélték mert baj volt belőle egy elvileg újra. Igen év elején, azóta küszködök ezzel, mármint így is megy, csak sok funkció nem. Pl. videókártyámmal való stream-elés, új software adta lehetőségek.

Én meg kaptam a válaszokat még hogy a driver az nem fontos. Hát, végülis tényleg nem fontos mit ne mondjak, csak a GPU-m nem működik úgy ahogy kellene, funkciók maradnak ki ez miatt, mert csak a 2,5 éves driver megy, újabb nem.

Tehát nekem abszolút nem az az elvárásom hogy mindig a legújabb driver legyen fent, de azért az évi aktuálist (jelen esetben még pont a 21-es) szeretném hogy "engedje" felrakni.

Előző kérdésem régről ahol még több információt leírok: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

(a hozzáértő válaszadók, akik szerint a driver nem jelent semmit, nem ad semmit se a gameplay-hez hozzá, csak az a lényeg hogy menjen a játék, azok kerüljenek kérlek. Streamelni szeretnék ami a régi processzorommal lehetetlen, i5-3470, csak a GPU-val tudnék, de azzal elég jól így nem ártana a nagyjából aktuális driver.)


GPU: Sapphire AMD RX 550 4gb



2021. dec. 26. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az alaplapi driverek+bios frissítését próbáld meg,és a win se valami innen-onnan letöltött legyen.
2021. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Őszintén szólva eléggé félek a BIOS frissítéstől, pedig rettentő egyszerű dologról van szó ilyenkor.

Tehát nem egy ilyen mesterlövészet ahol pontosan rá kell valamire célozni, és lőni gyorsan egyet!

Hanem kikeresed, letöltöd a pontos BIOS-t, és elindítod, (jelen esetemben már csak azért se tudom mert jelszót kér és semmit se hajlandó elfogadni) és vársz egy keveset hogy frissítse, aztán pedig a géped újraindul.

Szerintem ez megoldás lenne mert A18-as bios van fent, és A29-es amit fel kéne rakni a legújabb. Tehát a mostani bios vagy 7 éves.

Elavultabb.

Csak annyira nem szeretnék így járni: [link]

2021. dec. 27. 16:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg ez kell a tiedre,te kicsi az esély,hogy az a kártya elég a streameléshez.

[link]

Egyszerűen töröld a mostanit,indítsd újra a gépet,és utána ragd fel ezt.

Remélem megoldódik a problémád.

2021. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,a régi driver okozhat gondot egy új vga esetében, ezért is írtam választ.na mindegy, vagy megcsinálod vagy nem.az alaplapgyártó honlapján keresd ki a megfelelőt.
2021. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az a driver amit elküldtél, a probléma nem itt adódik. A streamelésre elég szintén tudom, max. úgy általában 5 nagyon max 10 fps-t vehetne le a 40-50-ből, (GTA Online-t streamelnék) 900p high-very high grafikán, nem olyan borzalom az.


A probléma az amiket leírtam, hogy azért az ember aggódik főleg úgy hogy még soha az életben nem csinált ilyeneket, de ez elvileg nagyon egyszerű, de a tét akkor is nagyon nagy. A bios frissítésnél.

Ezt a le-fel törlős driver-es cucckombót már sajnos kis ezerszer próbáltam, minden féle módon.

Régi driver okozhat gondot? Nyilván, persze ezért szeretném az újat. De én a bios verzió régiségéről írtam, nem a driver.

2021. dec. 27. 17:44
 6/8 A kérdező kommentje:
A zöld pipák mennek :D
2021. dec. 27. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is azt kell megnézni, hogy az új bios mennyivel tud többet, mint a régi. Van-e olyan problémád, amit az új bios orvosolni tudna.

Adott esetben az új biosban lehetnek olyan dolgok, amik nincsenek külön kiemelve, vagy fogalma nincs az embernek arról, hogy mit is jelenthet pontosan a leírásban szereplő frissítés.

A bios frissítésre nagyon oda kell figyelni. Amúgy tényleg nem egy nagy valami.

Aranyszabály, hogy biost csak biosból frissítünk. Ezt nemrég én is alaposan megtanultam, mert winből az alaplap programjával próbáltam, ami természetesen nem sikerült. Mily meglepő. Majd szedhettem darabokra a gépet, mert procival már nem volt hajlandó frissíteni, csak anélkül. Régi alaplapokon viszont ilyen funkció még nem létezett. Szóval ott egy ilyen esetben mókolás vagy kukázás, hozzáértéstől és lehetőségektől függően. Frissítettem már régi lapot is. Biosból, minden probléma nélkül. De az meg két biosos volt. Szóval azért a véletlenre én sem szeretem bízni. Az új lappal még elszórakoztam egy kicsit és összerakva, biosból még egyszer frissítettem gond nélkül. Erre azért volt szükség, mert a félresikerült frissítést követően az eredetileg rajta lévőt raktam vissza, majd az indulás után került fel az új.

Szóval pendriveról, biosban indítva, áramszünetet elkerülve gond nélkül pár perc alatt frissíthető.

A VGA-nak is van biosa. Elméletileg ezt is lehet frissíteni. Sosem csináltam.

Az AMD programja nagyon gáz. Nekem először a W10 rakta fel a drivert, aztán nem akart felmenni a radeon szoftver, mert nem egyezik a driverrel a verziószám. Úgyhogy eszközkezelőből letakarítottam a win szemetet, majd utána gyorsan feltoltam a telepítővel. Úgy ment egy darabig. De szerintem a win lefrissíthette valamikor magát, mert egyszer csak azt vettem észre, hogy a radeon szoftver megint nem megy. Ami már amúgy sem volt a legújabb. Leszedtem a legújabbat, újratoltam és azóta megy, de a wint nem frissítettem azóta.

Az, hogy a kártyádat cserélték, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy jót is kaptál.

A géped elég réginek tűnik, biztos, hogy minden funkciót minden periféria maximálisan ki tud használni?

2021. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Amire én használom azok közül mindent ki tud maximálisan használni számomra. GTA Online, Fortnite, ETS 2, meg ilyen kis game-k :)

Megfogadom a tanácsaid, mégegyszer kösz!

2021. dec. 31. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!