Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Toshiba külső merevlemez...

Toshiba külső merevlemez mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés

pc csere miatt szükség lenne rá, hogy átvigyem a régi laptopról az újra a fájlokat. kb 220 gb-ról lenne szó. Van itthon egy Toshiba Canvio Basic külső merevlemezem, az alkalmas lenne a műveletre? Illetve jó lenne, ha a régi gépen is megmaradnának a cuccok, nem tudom, ez megoldható-e.

Baromira nem értek ezekhez az elektronikus eszközökhöz, szóval előre is bocsi ha hülyeségeket irtam :D csak nagyon félek hogy elvesznek közben a dolgaim

amugy a régi pc-n windows 7 van, az újon már win11, nem tudom, ez számít e valamit



2021. dec. 27. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fájlkezelésnél mindegy az opr.

A külsőre HDD-re átmásolod amit szeretnél, nyitsz egy új mappát rajta pl "mentés" néven, abba a mappába másolsz.

Kijelölöd a fájlokat a mostani gépen: 1. vagy ctrl+a-val - ekkor mindent kijelöl, 2. vagy egyenként bal egérrel a ctrl folyamatos nyomva-tartása mellett.

Majd másolás legyen, ne áthelyezés, a biztonság kedvérét.

Innen az új gépre ugyanezzel a módszerrel átmásolod.

Gondolom lesz rajta C és D partíció...Legyen!

2021. dec. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Toshiba Canvio Basic-en van valami? (ntfs-re van formázva?)

Ha nincs rajta semmi megnézném mire van formázva, jobbklikkel. Ntfs legyen!

2021. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
volt rajta néhány dolog, nem tudom pontosan mik, elvileg valamilyen videók, de nem néztem még meg pontosan.
2021. dec. 27. 19:57
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jobb-klikk rajta/ tulajdonságok. Ott ha NTFS a fájlrendszer, másolhatsz.

Sima fájl másolás, kijelölöd a mostanin és átmásolod Toshibára. (ctrl+c>>>ctrl+v)

Ha van TotalCommander azzal könnyebb.

2021. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
megnéztem rajta, ntfs, egy-két fáljt próbaképpen átmásoltam, minden okés :) köszi mindenkinek a válaszokat, ment a pipa mindenkinek
2021. dec. 27. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!