Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a feltétele hogy működjön...

Mi a feltétele hogy működjön duál chanelbe a ram ?

Figyelt kérdés
Kiknek kell azonosnak lenni ddr3 esetén? Órajel, tárhely , időzítés és márka is azonos kell legyen ? Vagy mondjuk működne eggyut egy kingstone 1600mhz 8gbos Cl 11 rám egy 4gbos crucial 1333mhz cl 9 rammal ?

2022. jan. 1. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Működni működne, csak a lassabbik RAM-hoz igazodna a gyorsabbik.


Bár vannak szélsőséges esetek amikor mégse működik a dual channel szóval biztosabb ha 2 pontosan ugyan olyan van a gépbe.

2022. jan. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jelen pillanatban egy darab corsair value select cmv4gx3m1a1600c11 nevezetű ram van a gepben aida64 szerint . És van még egy szabad hely de nem nagyon kívánok sokat költeni egy régi fm2es buildre de valami tragikusan használhatatlan . Csak nem tudom hogy rakhatok e másfajta ramot is mellé . Mert szívem szerint valami olcsó 8gbost oda raknék azt jolvan meg kinéztem 10 ezerert egy kingstone ssdt mert jelen pillanatban egy toshiba hdd van benne és ennyivel és már surolom a határát amit én rá akarok költeni
2022. jan. 1. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen. A plusz rammal és SSD-vel ez még egy kicsit életben tartható lesz, netezgetni okés.


Ram-nál erre kell figyelned: 1600 mhz (vagy nagyobb), CL11 (vagy kisebb)

Ha használtat veszel, akkor legyen memtest 86 teszteredmény. (Régi cucc a ddr3, csak használtan éri meg venni. 8gb egység okés, így max 8 ezer: hardverapro)

2022. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A méret.
2022. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!