Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A rossz tápegység kinyírhatja...

A rossz tápegység kinyírhatja az egeremet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csak érdekelne, hogy technikailag ez lehetséges-e. Azt hiszem ez velem megtörtént, illetve én erre tippelek. A tápegységem kábele nagyon lazán csatlakozott bele magába a tápegységbe, mindig kilazult és hát mikor a gép mozgatva lett, akkor ilyen elektromos hangokat adott, mintha szikrázott volna stb... de ha nem volt mozgatva semmi nem volt, amúgy nekem erre azt mondták, hogy ez nem gáz és jól van az úgy..... :( Szóval ilyen kontakthiábnak tűnt.


Aztán mikor utoljára bekapcsoltam akkor már bekapcsolásnál (mozdítás nélkül) is ezt a hangot adta ki és hát eléggé megijedtem. Gondoltam kikapcsolom, áramtalanítom és újradugom a kábelt, hogy szorosabban legyen benne és akkor jó lesz. El is indult sercegés nélkül, a rendszer is betöltött viszont az egerem nem mozgott. Oké kihúztam és mikor visszadugtam az usb protjába, akkor ez a sercegő hang az usb portból és fentről is jött.... ezután fogtam és szépen kikapcsoltam a billentyűzettel az egészet, igazából sikerült egy normális kikapcsolást csinálni a rendszeren. A billentyűzetnek meg látszólag msnak nem lett baja....remélem. Égett nyomot nem láttam sehol a gépben se.


Az egeret kipróbáltam a laptopomon, ott is csak világított, de nem mozgott szóval használhatatlan lett. Persze nem akartam kísérletezni vele, mert szerintem elindulna a gép normálisan, de nem akarom addig húzni, hogy véletlen más is zárlatot kapjon vagy minek nevezzem ezt. Szóval most egy új tápegységet veszek és azzal fogom bekapcsolni.


Esetleg van valami tapasztalatotok ilyesmivel? Eddig bárkit kérdeztem mindenki furcsának találta, hogy ez nyírta volna ki az egeret, na de ekkora véletlen sincs értitek.


2022. jan. 6. 20:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól, hogy nem volt jó a kontakt a dugónál, baja még nem nagyon lesz, hangja van meg szikrázik ha megmozgatod.


De az, hogy pont egeret végezzen ki a táp... előbb viszi akkor az egész gépet.


Mondjuk azért az sem ártana ha írnál egy konfigot, vagy legalább, hogy a tép milyen pontosan, mert azért ott is van az a szint, amitől " minden kitelik ".

2022. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Holnap megnézem, mert most nincs a közelben, de emlékszem teli volt kínai felirattal + bronz, illetve már vagy 5-6 éves. Igen azóta kaptam tippet, hogy csak "gold" jelzésűt vegyek és min. 600W-ost. De akkor nem tudom mitévő legyek, elég ciki lenne, ha megrendelném 30e Ft-ért és még sem kéne vagy nem tudom. Bár gondolom egy jó táp sosem pénzkidobás?! Csak nyugtatom magamat....
2022. jan. 6. 21:44
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kínai feliratok azért sok jót nem vetítenek előre.
2022. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom mire gondoljak. Ha az alaplap halt volna be, akkor el sem indult volna. De amíg ment a gép, úgy tűnt minden más okés. Még csak magát sem kapcsolta le stb..
2022. jan. 6. 21:47
 5/26 A kérdező kommentje:
Igen sejtettem...majd lefotózóm inkább.
2022. jan. 6. 21:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyelőre mást így nem angyon lehet tenni, csak ha már oda eljut a dolog, hogy az USB portokra is olyan feszültség jut aminek nem kéne, akkor az már az " oda vezető úton " is úgymond rendet tenne.


Tehát ez a része a valószínűtlen, hogy csak az USB-ket ölte volna meg.

2022. jan. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
De akkor mi más még? Te mihez kezdenél? :/ (szervizbe nem szeretném vinni most még, egyrészt szerintem nem lenne olcsóbb, másik.. amilyen zseni vagyok a témában még jobban átvágnának.)
2022. jan. 6. 22:12
 8/26 anonim ***** válasza:
Hát így hogy már lesz új táp legtisztább azzal összerakni. Esetleg ha van másik egér vagy akár pendrive amit rá tudsz dugni az USB-t tudod most is ellenőrizni.
2022. jan. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Bihtos hogy az egér, ment tönkre nem az alaplap csatlakozója??


Egyébként a bronz, gold csak a hatásfok jelölés, nem a minőség.


Min. 600 ez is egy hülyeség, attól függ milyen teljesítményű gépbe lenne.


Milyen gépet van?

2022. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
45%
Ki. Ha belemászik és pont megcsapja az áram.
2022. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!