Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core I3 1115G4 és AMD...

Intel Core I3 1115G4 és AMD Ryzen 5 5500U CPU között nagy különbség van teljesítményben?

Figyelt kérdés
Mindkét processzor Asus laptopban van. Ha csak általános használatra veszem a gépet, internetezés/filmnézés, akkor észrevehető a különbség a két processzor teljesítménye között? Játszani nem akarok a gépen.

2022. jan. 11. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Az Intel 4 mag 8 szál, az AMD 6 mag 12 szál, ennél többet szerintem nem kell magyaráznom, hogy dönts.
2022. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tesztet olvastam, hogy sokkal gyorsabb az Amd. Drágább is az Intel és géptől. Az érdekel inkább, hogy én erre az alap felhasználásra ki tudom e használni a plusz erőt, amit az Amd ad, vagy tök felesleges erre ilyen erős Cpu
2022. jan. 11. 10:27
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Netezni, filmet nezni igazabol mindketto feleslegesen sok.
2022. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DestinyInCap ***** válasza:
74%

(Az #1. nem tudom honnan szedte az intelnél a 4/8at.)


Igaz az i3 kicsit erősebb single-core teljesítményben (kb.13-16%), viszont az AMD processzor összteljesítményben körbe röhögi az említett Intelt. Hosszútávon is jobban megéri ha csak a magokat nézzük, mivel i3 2c/4t, az amd pedig 6c/12t. Persze most ha azt nézzük netezésre, filmre kell a vas, akkor nem azt mondom ezzel, hogy az i3 ne lenne elég, de a ryzen 5 sokkalta kényelmesebb erre a célra és bőven elég. Nem tudom mennyi árbeli különbség van a 2 gép között, viszont én mindenképp a ryzen5-öst választanám.


[link]


[link]


[link]

2022. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
1115G4 procjs gépért max 150 ezret érdemes kiadni a mai helyzetben. 5500U sokkal tovább ki fog szolgálni.
2022. jan. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
20 ezer forinttal drágább a Ryzen procis gép.
2022. jan. 15. 10:41
 7/12 Feketeruhasember ***** válasza:
Vettél azóta gépet?
2022. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, Ryzen processzoros Asus gép lett belőle. Nagyon szuper
2022. márc. 5. 17:14
 9/12 Feketeruhasember ***** válasza:

Melyik ryzen procival?


Egyébként nekem pont egy ilyen procival szerelt gépem van mint a kérdésben (i3 1115g4). Azt kell hogy mondjam teljesen használható akár játékra is, noha nyilván megvannak a határai de ez nem minden játékban érezhető és ahol meg igen ott sem arról van szó hogy játszhatatlanná válik mert nem elég erős a proci.


Nekem thunderbolt rendszeren keresztül eGPU dokkolóban van egy ilyen géphez kapcsolva egy gtx 1650 super. A legtöbb játékban a gpu kb 96-97 % használatban van. Pl halo infinite amivel játszom azt is a gpu korlátozza és a vram és nem a proci. Full hd ban játszva értem ezt persze.


Sokkal rosszabbra számítottam, de egyáltalán nem mondhatni hogy játékra akár AAA címekre szar lenne. Persze sokaknak nincsen eGPU ja úgy nyilván labdába sem tudna rúgni egy ryzen processzoros géppel szemben ha 3d teljesítményről van szó. De így hogy van rajta thunderbolt egyáltalán nem bántam meg a megvásárlását.

2022. márc. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ryzen 5 5500u. Nagyon komoly procinak tűnik, szerintem simán vinné a játékokat is
2022. márc. 5. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!