Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Ryzen 5500U processzorral...

A Ryzen 5500U processzorral és 8GB RAM-mal szerelt laptopok mennyire felelnek meg általános használatra? Link a leírásban.

Figyelt kérdés

Ezt néztem ki:


[link]


Euróról átváltva 206 ezer forint. Böngészésre, filmnézésre stb lesz használva.


Ezt a processzor konkrétan nem ismerem, de azt tudom, hogy a nagyon belépő laptopokat szerelik Ryzen 3-assal, és ez Ryzen 5 tehát talán nem olyan nagyon lassú. Viszont ez 5500U, és az U jelzés azt jelzi hogy mobil-processzor, ez mennyire csökkenti a teljesítményt?

Kicsit tartok tőle, hogy a 8 GB RAM kevés lesz. Elég 8GB ha ez csak főleg ilyen böngészős/filmnézős feladatokat kell ellátnia? Esetleg lenne jobb ár-érték arányú opció is? Ha magyar webshopban van az se baj.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2022. jan. 17. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen :D Ez a processzor konkrétan vetekszik pár évvel ezelőtti csúcs I7 es laptopok teljesítményével.


Alap felhasználásra kétlem hogy 8 gigát kevésnek fogsz érezni de ha mégis 10 12 ezer körül már lehet venni egy másik 8gigás ram sticket.

2022. jan. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Valószínű a RAM forrasztva van az alaplapra. Most épp ennek járok utána :)
2022. jan. 17. 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak 1 stick van forrasztva és szokott lenni mellette másik hely.

Ahogy elnézem itt is. Szal 16 ra fejleszthető

2022. jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy ezt hol tudtad megnézni? Nem találok semmi erre vonatkozót sehol
2022. jan. 17. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos erről a modellről nincs infó, én nem találtam. Így nem tiszta, hogy esetleg 4gb forrasztott+4gb a slotban, vagy 8gb forrasztott+üres slot.

Minden más lehetőséget kizárnék, mert jelenleg ez a trend, senkis nem csinál más kiosztásban ilyen belépő gépet.


Amúgy nem sokkal drágábbak az 5500U procis laptopok nálunk. Magyar billentyűzet miatt megérheti kis felárat fizetni... bár érdemes megnézni őket, mert a hp billentyűi kritikán aluliak (Í a szóköz mellett van jobbra)


Aztán amúgy 16GB is mehet egy slotba, ha annyira ram mániás vagy 😉

2022. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt láttam

2022. jan. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jan. 18. 02:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem Asus vivobookom van ugyan ezzel a procival. Nagyon jó kis masina. Nekem is 8 GB rammal volt gyárilag, amiből 4 az alaplapra van forrasztva és a másik 4 meg slotban és lehet cserélni. Én vettem bele ( igaz eredetileg még az előző gépembe ) egy 8 gigás modult és kicseréltem a gyári négyessel. Így most van benne 12 GB amiből 10-et lehet használni. Néhány hét múlva lesz egy éve hogy megvettem és abszolút nem érzek semmi lassulást Gombnyomástól kb 8-10 másodperc mire eljut az asztalig.
2022. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
UHD filmek is mennek szakadozás nélkül rajta HDMI kábellel UHD tv-re kötve. GTA5 is elmegy rajta. Igaz nem fullon de szépen lehet vele játszani.
2022. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!