Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen 4K-s monitort vegyek...

Milyen 4K-s monitort vegyek Xbox Series X hez?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy legjobb hogy 144hz legyen és 1 ms legyen a reakcióidő, habár láttam hogy a drága monitoroknál is van hogy a csak 60 hz és pl 8ms reakcióidő? Akkor mi értelme? Igazából mitől lesz nagyon szép és élvezetes a játék?
2022. jan. 17. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Én alapból nem is monitort vennék hozzá szerintem, hanem valami Qled Samsung tv-t (már ha tele lennék mint a déli busz). Ha nem is csúcs kategóriást, tehát nem 8k-t, hanem valami 4k-t. És akkor nem csak egy szimpla monitorom van.
2022. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Idén jön egy LG OLED 42"

Az lenne az igazi, de még jó sokáig nem lesz elérhető áron.


Szóval így marad valami jó fényerejű IPS.

2022. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan az LG OLED C sorozatát szokták ajánlani konzolokhoz ami minden igényt kielégít. A B sorozat kicsit olcsóbb, de nagyjából ugyanaz, az A jóval olcsóbb, de csak HDMI 2.0. Persze ezek nem öt forintba kerülnek, de ahogy a felettem lévő is mondta, pont az igények miatt ad ki az LG egy "pici" C-t most 42es méretben. Eddig 48as volt a legkisebb.


Amit érdemes tudni, hogy egy olyan megjelenítő lenne ideális ami ténylegesen támogatja a közel teljes HDMI 2.1 sávszélességet (40 vagy 48Gbps). Ugyanis a HDMI 2.1 csak egy típus és sok TV/monitoron az van, de a 2.1 újításait nem tudják, mert ahhoz komoly hardveres és szoftveres háttér van. Az alábbiakat kellene tudnia egy tényleges HDMI 2.1nek hogy az Xboxot ki tudd használni:


4K ÉS 120Hz

VRR/VRS (Freesync/ALLM vagy hasonló)

Dolby Atmos

Dolby Vision / HDR10+


Ha ezeket nem tudja a megjelenítő akkor nem fogod tudni kihasználni az Xboxot sose teljesen. A 120Hz hiánya talán annyira nem fájó, mert valószínűleg nem sok játék lesz ami azt játszható formában tudja prezentálni, de a VRR az konkrét teljesítmény növekedést ad a játékokban, eltünteti az FPS eséseket. Ezek szokták nagyon megdobni a TVk árait és ezekhez kell(ene) a 40Gbps legalább.


Ha feladod a 2.1et akkor 4K/60hz szinte bármilyen TVn elérhető a géppel és egyfajta HDR megoldás is elég alapnak számít manapság.

2022. jan. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2022. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Áh ezek nagyon drágák. Néztem, 4K-s és hogy a többi érték is tökeletes legyen, úgy nagyon drága.

Ez nem jó?

QHD, "27, 1ms, 165 hz?

2022. jan. 18. 19:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez az én árkategóriám
2022. jan. 18. 19:11
 7/16 A kérdező kommentje:
Vagy van olyan hogy kb 4K, "27,de csak 60 Hz és 5ms kb
2022. jan. 18. 19:23
 8/16 anonim ***** válasza:
A QHD az 1440p ha jól látom. Azt mind a Series X és az S is támogatja. Annyi a különbség, hogy a Series X 4Król lefelé skáláz, a Series Snek meg maximum annyi a felbontása.
2022. jan. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor most a QHD is jó gamelésre?
2022. jan. 19. 06:11
 10/16 anonim ***** válasza:
2022. jan. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!