Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopnál biztonságosan lehet...

Laptopnál biztonságosan lehet húzni a videokarin?

Figyelt kérdés

Van egy asus laptopom

cpu: i7-9750h

gpu: gtx 1660ti

ram: 2x8 gb 2600mhz

Az lenne a kérdés, hogy biztonságosan, hogyan tudnám húzni a gpu-t?

Sajnos mostanában nem látom, hogy hány fokon mozog játék közben mivel valami lett az msi afterburnerrel... és azt se tudom nézni, hogy hány %ban van használatban illetve a hőfokot sem tudom nézni...

Viszont szeretnék húzni rajta picit (vagy annak nem lenne értelme?

Van a laptop alatt egy laptophűtő is.



2022. jan. 21. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
pontos típus, nem hiszem h lehet
2022. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

nincs értelme


gyakorlatilag észrevehetetlen tuningot lehet rárakni, az akkuidő kárára és nagyobb hőterhelés mellett

2022. jan. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Esetleg abban tudtok segíteni, hogy miért nem adja ki msi afterb.-nél a gpu1 temperaturet illetve usaget? Újra raktam a windowsot, letöltöttem és már nincs ilyen lehetőségem... Mit tudok tenni. régebbi verziót is próbáltam letölteni de semmi...

2022. jan. 21. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet (msi afterburner), de én sem ajánlom
2022. jan. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet ám benne tartalék, csak figyelemmel kell lenned rá, hogy van egy nagyon alacsony W kereted. tehát azon felül nem mehetsz. A chip nincs kihegyezve, gyárilag egy biztonságos beállításon meg, kihasználva a maximális W keretet, egy kb közepesen magas mhz és V értékkel.


Amit tehetsz tehát, hogy a feszültséget (V) lejjebb veszed, így a GPU kevesebbet fogyaszt, így lesz lehetőséged növelni a teljesétményt (mhz).

nagyonmax 10%-ot lehet nyerni így, és ez megéri azért a foglalkozás. Ez az egyedi chipen múlik. ha egy gyengébben sikerült darab került hozzád, akkor nem tudsz teljesítményt nyerni...


Undervolting kulcsszóval mindent megtalálsz. afterburner kell

vagy talán "alulfeszelés"... ha így keresel, akkor magyarul lesz találat.

2022. jan. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, és a laptophűtő nem a belső komponenseket hűti, azokra semmilyen hatással nincs.
2022. jan. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!