Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tegyek? SEGÍTSÉG!

Mit tegyek? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés
Van egy régi PC, 16-19 éves, nem tom pontosan. A lényeg az hogy volt benne gyárilag egy béna ATI-s videókártya (mivel a lapon nincs VGA) és ennek a hátulján (a gépház belsejében) volt egy csatlakozó + egy LED, ami világított ha ment a gép. Viszont a hova a kábelt be kell dugni (csatlakozó) ott kis fém (?) rudak vannak és azok csúsznak bele a kábelbe. De ezek közül 2 elhajlott és miközben vissza akartam hajlítani az egyik letört. Tudnátok segíteni? Mit cináljak? A PC-n van még 1 LPT és egy ismeretlen port, ami olyan mint a VGA csak nem kis lyukak hanem tűk vannak ott (ezért nem lehet beledugni VGát) + három sorban vannak a tűk. HELP PLS!

2022. jan. 22. 11:10
1 2
 1/14 Kránitz Ádám ***** válasza:
88%

Jézus gyere le nekem segíteni.


Inkább csinálj pár képet a kérdéses dolgokról hogy érthető is legyen mivel mivan és pontosan miről beszélsz.

2022. jan. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Robivosi ***** válasza:

"és egy ismeretlen port". Az lenne a COM port, pl.: első szériás görgős egérnek. Nem Vga-nak!

Ha ügyes vagy, vissza tudod forrasztani a letört lábat, de az csak mókolás.

Próbálj szerezni másik Vga-t.

2022. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2022. jan. 22. 12:05
 4/14 A kérdező kommentje:
Nehéz lesz új vga-át szerezni
2022. jan. 22. 12:06
 5/14 Robivosi ***** válasza:

Gondolom a Vga AGP foglalatba való. Ha igen, itt is találhatsz:

[link]


Vagy esetleg pc szervízben, ahol árulnak használt alkatrészeket.

2022. jan. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2022. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a csatlakozó szerintem nem annak a LED-nek volt kitalálva, hanem egy ventilátornak.

Szóval, volt olyan változata is annak a videokártyának, ami aktív hűtéssel volt szerelve. Vagyis, van rajta ventilátor, ami abból a csatlakozóból kapja az áramot.


Lehet, hogy azért is hajlott el az a csatlakozótű, mert soha nem is arra volt használva, mint amire kellett volna?

Hogy is mondjam, szóval: eléggé hihetetlen nekem, hogy azért nem működik a VGA, mert nem világít.

2022. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miért kéne csinálni valamit? Ha megy, akkor megy...
2022. jan. 23. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem megy mert szerintem ez at ATI kártya onnan kapta az áramot, és nincs ventilátor. Plusz ha beindítom vele a PC-t akkor csipog a gép, de kép semmi.
2022. jan. 25. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:

A csipogás jó jel, elmondja mi a baj. Beep ködoknak nézz utána. Alaplap specifikus lehet, így elsősorban aszerint kell utánanézni.


AGP videokártyák amúgy tényleg párezerért vannak fent hardveraprón és erre-arra.


A videokártya az AGP foglalatból, és ritkán MOLEX tápcsatlakozóból kap áramot. Ha más is be volt dugva, az nem tudom mi lehetett.

2022. jan. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!