Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja?

KmsRys kérdése:

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Pár éve kaptam egy asztali gépet darabokban, hiányosan (táp, HDD és videókártya nélkül), most össze akartam rakni, de nem indul el. Ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor forogni kezdenek a ventilátorok, mintha bekapcsolna, de ezen kívül mást nem csinál. Az a kis csipogó hangszóró se pittyen, és jelet se küld a monitor felé.


Próbáltam a RAM modulokat átrakosgatni, de semmi. Még az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy a processzor nem kap tápot, de kipróbáltam úgy, hogy levettem a hűtőt, hogy megnézzem, hogy elkezd-e melegedni, és igen, melegedett. Próbáltam kivenni és visszatenni a processzort, de semmi. Esetleg kéne még csatlakoztatni rá valamit, hogy elinduljon? Mondjuk HDD-t vagy valamit, mert az nincs rajta. Bár attól még kéne, hogy a gyártó logót mutassa a képernyőn, de nem mutatja, semmit se csinál azon kívül, hogy a ventilátorok elindulnak, illetve az USB-ken ad le feszültséget, ha rádugok mondjuk egy telefont, akkor azt elkezdi tölteni.


Az alaplap típusa ASUS P5L-VM 1394.



2022. jan. 22. 15:47
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

es milyen vga kerult bele?


mi a biztositek ra hogy hibatlan mukodokepes darabok voltak?

alaplap... miert is jo eppen?

mert ha szet kelett szedni csak volt valami indok, es lapok halnak be legsurubben, vagyis hat rajtuk valami ami sokszor olcson es konyen javithato, csak meg is kell talalni hogy mit...

2022. jan. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Integrált VGA van a lapon, nem tettem bele külön.


Én igazából nem tudom, hogy milyen állapotban volt/van, nem is kérdeztem meg attól, akitől kaptam, egyszerűen csak eszembe jutott, hogy van itthon ilyen, és működésre akartam bírni, csak éppen nem sikerült.

2022. jan. 22. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy VGA-t pattints bele, az alaplapiak szeretnek dögleni, mert elégtelen a hűtés a chipen. Nem véletlenül van ma már a processzorban a GPU mag, azon megfelelő a hűtés. Amúgy mit akarsz ezzel a géppel? Mert Windows 7-hez sincsenek már driverek hozzá, csak XP-hez.
2022. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

jo oreg 775

tunne mar el :D

2022. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
El lehet még lenni 775-el is ha valaki csak netezik vagy alap szintü játékra.
2022. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!