Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik Macbookot vennéd ezek...

Melyik Macbookot vennéd ezek közül használtan?

Figyelt kérdés

Bizonyos középerős feladatokra vennék egy használt macbookot, több teszt,videó stb átbujása után arra jutottam, hogy kb mindkettő alkalmas arra amire kell a meglévő árkategoriában, de nem tudom merre billenjek.


A. Macbook PRO 2015 Early (i5, 8GM RAM, SSD)

B. Macbook AIR 2017 (i5 ,8GB ram, ssd)


Tudom a 2015-ös PRO előnyeit a kimenetek miatt és hogy van hűtése+ azt a szériát nagyon dícsérik + kicsit a proci is erősebb. De vajon a 2 évvel fiatalabb AIR járhat e bármilyen előnnyel (főleg teljesítmény terén) a kora miatt??


Kérem olyanok válaszoljanak akik értenek a Macbookokhoz és a vegyél inkább XY Windows PC-t story-t eleve hagyjuk. Köszi.



2022. jan. 22. 21:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Fogalmam nincs mennyibe lenne de soha a büdös életbe nem vennék Apple terméket amíg olyan rajta az OS mintha ketrecbe lennél zárva...


Egyébként az hogy "i5" az semmit nem jelent mert ha egyik Legyen mondjuk egy 5000-és a másik meg 7000-és i5 akkor nyilván a 7000-és éri meg.

2022. jan. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kösz. Az OS dolog nem probléma, ahogy írtam a Win vs Apple problémák nem lényegesek itt.
2022. jan. 22. 21:53
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom akkor Pro is 13-as? Mert a 2015-os 15-ös Prokat csak i7-el szerelték

Ez esetben ugyanaz a generációs proci van a két gépben.

via Mactracker - [link]


A. Macbook PRO 2015 Early (i5, 8GM RAM, SSD)

Processor: Intel Core i5 or Core i7 (5257U, 5287U, 5557U) ("Broadwell")



B. Macbook AIR 2017 (i5 ,8GB ram, ssd)

Processor: Intel Core i5 or Core i7 (5350U, 5650U) ("Broadwell")

2022. jan. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, alapvetően 13"-as Prokat néztem 2015-ből.
2022. jan. 22. 22:23
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor azokban a fenti procik vannak.
2022. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos infót. De ezen felül lehet bármi ami a 2 év javára írható, vagy olyan nincs ami a teljesítményt befolyásolja?
2022. jan. 22. 23:03
 7/22 anonim ***** válasza:
63%

A Macbook pro képernyőfelbontása nagyobb, magasabb számot kapott az IGPje az intelnél így talán erősebb is ( a 13"-osokban még nem volt dedikált videokártya, mint a 16"-osokban) és ha még a hűtése is jobb...


Nem tudom neked mi számít középerős feladatnak, haveromnak mid 2015-ös dual graphics 16" MBProja van, na az a felsoroltak akármelyikét alázza. 2mag 4 szálas proci helyett 4 mag 8 szál, dedikált Radeon R9-cel - bár a videóvágás erősen próbára teszi a hűtést :D

Egy ilyennek a használt ára 3kiló és ha a nyers teljesítményt nézzük, akkor ezt ma egy 250 000Ft-os új laptop simán kettéh*gyozza, a fentebb felsorolt 13"-os cuccokat meg duplán.


Még mielőtt jönnek a haterek és almaratyik: nem az apple sz@r, hanem a kérdésben szereplő hardver öreg már, PCben is ugyanolyan tökmindegy..


Te tudod mik azok a középerős feladatok ( ez nekem nem mond semmit )de ha munkára kell akkor jól gondold meg, hogy kiadsz-e a 7 éves technikáért 180-220 000-ret mert mióta ezeket az Apple piacra dobta azóta eltelt 7 év. Sok munkafolyamattal a mai M1-es Apple gépek kétszer, háromszor gyorsabban végeznek és a 2022-es igények és munkák nem biztos hogy passzolnak a 2014/15-ös teljesítményhez. Vannak olyan "középerős" 2022-es munkák, amik még 2015-ben nem is léteztek és nem tudod őket hatékonyan és gyorsan elvégezni egy öreg technikával.


Nem, nem azt mondom vegyél PC-t, hanem azt hogy ha csak ilyen lim-lom dolgokra kell a cucc és kell az almás logó akkor vedd. Ha komolyabban dolgoznál vele akkor viszont hagyd a 'csába, tegyél még hozzá lehetőségeid szerint és próbálj meg venni egy M1-es Airt.

2022. jan. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Alma logo nem érdekel, de a PC sem mint írtam.

Most éppen még nincs pénzem még az M1-re, viszont meg akarom tanulni a Final Cut-ot használni,amihez nem jó a PC+ PC-m amúgy is van. Mindeközben egyszerűbb webes videókat akkor már azon vágnék +egyéb kisebb PS feladatok. Illetve régóta mindenem aplle a laptopot kivéve, szóval magával az OS-el is ismerkednék ezalatt. Erre kéne egy macbook átmenetileg.


Szóval újfent kérném, hogy ezt a PC/Windows mit aláz kérdést napoljuk, aki ezt szeretné kiélni, az nyisson új topicot. Sőt a hackintos gányolás sem érdekel, csak a fenti kérdés, amire ráadásul már kaptam kb választ már 95%-ban.

2022. jan. 23. 01:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval újfent kérném, hogy ezt a PC/Windows mit aláz kérdést napoljuk"

Sajnálom, hogy nem értetted amit írtam: nem a PC/Windowz aláz. Azt a 7 éves intel procit és a körítését bármi alázza 2022-ben, lassan már egy qrva mobiltelefon is mert az idő repül, a hardverek fejlődnek.


Na és pont itt jön elő a probléma amit írtam: a Final Cut.

A videovágás az erősen processzor és GPU igényes folyamat, haverom is erre használja a saját 2015-ös MBP-ját - csak ott van kétszer annyi "processzormag", kétszer annyi ram mint a kérdésben szereplő konfigoknál plusz egy dedikált videókártya és sok esetben ő is küszködik vele, pedig semmi high-end cuccot nem csinál. Pár perces drón/gopro videók vágás, pár áttűnés, color grading és az a 16"-os MBP is letérdel a munka alatt. Nyilván ő nem profi formátumokkal dolgozik, nincs prores sőt nem akar proxyval sem foglalkozni így neki a H264-es anyagok jutottak amivel amúgy korához képest teljesen korrektül elboldogul a gép, a gondok akkor jönnek amikor HEVC anyag jön le a drónból (4K60fps), ugyanis 2015ben még nem volt ezekben a cuccokban hardveres támogatás ehhez. Na akkor van ám diavetítés a Final Cutban :D


A videóvágás és renderelés az nem középerős meló, főleg nem ennek a 7 éveg technikának. Hidd el, láttam párszor milyen az amikor CPU/VRAM usage kiakad 100%-on,a hűtő kifordul magából a laptopon meg főzni lehet :D


Igen, tudom ezeket anno tartalomkészítésre találták ki és ez így is van. Csak akkoriban még nem volt általános a 4K60 meg úgy a 4K sem, aki meg ekkorában utazott annak erre Mac Pro-ja volt.


Itt már előfordulnak olyan hardveres korlátok, amik nagyon csúnyán megsz0patnak, persze proxyt tudsz bármiből csinálni, addig szotyizol amíg elkészül a proxy és utána igazából a 8K-val is boldogulsz vágás közben, a gép meg majd renderel amíg alszol.


Pont ezek azok, amit egy M1 csipőból megold mert megvan benne a szükséges hardveres fixfunkciós egység :/

Ugyanezek a későbbo MBPokban is benne vannak, főleg ahol újabb dedikált videokártya van, az nagyon sokat dob Final Cuton.


Mondom mégegyszer: nem a PC/Win a lényeg. Az iMacekben is ugyanolyan i5 és i7 volt, mint a PC-kben és a Mac Proban is ugyanolyan Xeon volt mint a PC munkaállomásokban, csak egy 7-8gen intel ilyen munkákra messze jobb egy iMacban ( vagy PCben) mint ezek az ultramobil 2 magos Broadwellek. Magasabb TDP, több magy, újabb utásítások, újabb hardveres videó dekóder és enkóder. Az a hardver ami Final Cut alá kellene az csilliárdokba kerül Macbook Pro esetében ( és leginkább a 16"-osokban fogod megtalálni).


Ha nem akarsz nagy videofájlokkal, nagy felbontáson, sok effekttel dolgozni és megfelel a proxy-s megoldás akkor végülis jók a fentiek is. Ha meg így látatlanban kapott vélemények téged 95%-ban meggyőznek akkor legyen. Én láttma mit tud a 16"-os dedikált videókártyás MBPro, az alá én nem mennék, de ez csak a maradék 5% :)


Ha kellene kicsit több extra a videózáshoz akkor a 13"-os méretben talán érdemes lenne megpróbálni a late 2016-os Pro, azokba már Skylake procik vannak amik már támogatják a HEVC enkódolást/dekódolást ami kincset ér, ha ilyen formátummal is dolgoznál akkor nagyon nagy segítség és talán még nem jelentősen drágább, mint a 2015-ös.


Photoshopra én a 13-as Prot választanám, annak nagyobb a felbontása meg szerintem ott a panel is alkalmas a pro munkára, míg az Airnél ebben nem vagyok biztos ( kikeresni meg lusta vagyok ).

2022. jan. 23. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Valóban félreértettelek sorry, de leginkább az első válaszolónak szólt úgyis.


Köszi a részletes választ van benne sok érdekes infó! Amúgy alapvetően tanulni akarom a programot és amiken gyakrolnék azok főleg egyszerűbb webes videók max 1080p,de néha még kisebb is mert régi DVD-ről mentett cuccok, régi anyagok archiválásra. Gondoltam a kettőt összekötöm a Final tanulással, és majd idővel jöhet az M1 de addigra képben leszek az MacOS-el és a Final-al is. Persze néha megvágnék 1-1 saját 4K anyagot is, de akkor azt nem ezen fogom. :)


Viszont akkor kicsivel feljebb lépésen elgondolkodom, a 2016 pro irányába, meg is nézem gyorsan az árakat.Az AIR-t viszont elvetettem mint ötlet.

Amúgy akkor a 2016 alattiak nem is tudnak mit kezdeni a HEVC-es cuccokkal?

Köszi!

2022. jan. 23. 03:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!