Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az normális ha a tápegységnek...

Az normális ha a tápegységnek a kábele ad ki hangot akkor is ha a gép ki van kapcsolva?

Figyelt kérdés

Bocs előre,de nagyon tudatlan vagyok az elektronikábel. Csak most gép kikapcsolás után olyan csend lett hogy meghallottam, ott adja ki ahova be kell dugni. De alig hallható,inkább akkor ha oda hajolok,kicsit sercegős búgós de amúgy ilyen tipik elektromos hangnak tűnik nekem ami normálisnak tűnik de mondom a biztonság kedvéért megkérdem nehogy valami baj legyen. Na meg mert más kábel nem csinálja azért is fura nekem.

Új gép kb 2 hónapos szóval..FSP táp 17 ezres.

Ha odateszitek a fületeket ti is hallotok ilyet?


2022. jan. 26. 01:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a "kábel" (tápkábel) adja ki azt a hangot. Szerintem amit hallasz az a "coil whine", ami tápegység esetében tulajdonképpen normális jelenség.


Bekapcsolt állapotban is hallható csak gondolom a ventilátor elnyomja a hangját. Kikapcsolt állapotban viszont ugyanúgy áram alatt van (pl az alaplap is, különben nem menne a WOL sem) tehát fizikailag nincs teljesen kikapcsolva és áramtalanítva a gép.


A jelenség amúgy bizonyos mértékig normális.

2022. jan. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rákerestem a coil whinera,nem hiszem hogy az. Itt valaki jobban megfogalmazta a szitut ha értitek angolul,és válaszba azt mondják nem normális,pedig a kérdezőnek is új


[link]

2022. jan. 26. 01:41
 3/8 anonim ***** válasza:

Tehát:


"Bocs előre,de nagyon tudatlan vagyok az elektronikábel."


Megadják neked a választ majd te szakértő elektronikábel megmondod hogy nem az. gratulálok.

2022. jan. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát ha a kábel adja ki a hangot, akkor cseréld ki a kábelt!
2022. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát de ha rákerestem és teljesen más hangokat adott ki rá mint az enyém,hadd tudjam már mit hallok.

Valaki meg azt írja hogy ez a hang attól van hogy +5vsb még aktív marad kikapcsolás után is

2022. jan. 26. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd. Ez sok minden lehet: olyan is ami miatt érdemes gariztatni, de lehet olyan probléma is amivel nem kell foglalkozni.

Elmondás alapján ettől pontosabbat nem tudunk mondani.


Esetleg vedd fel a hangját (és oszd meg valahol, akár egy nem listázott youtube videóban). Úgy is barkóba marad, mert biztosat csak akkor lehetne mondani, ha az ember szétszedi és megvizsgálja tüzetesen. Ezt két okból sem javaslom: 1) bukod a garanciát, így ha tényleg gariztatni kell, akkor már nem tudod; 2) Mivel nem vagy "szakértő elektronikábel" hamar megrázó élményben lehet részed (még kikapcsolt és hálózatról leválasztott tápegység esetén is, mert a kondik tartják egy darabig a töltést, szóval attól, hogy kihúzod, még megb... rázhat. Sőt, még rosszab is történhet: olyan galibát okozol amitől távozik belőle a füst, és mint tudjuk, minden elektronikus eszköz füsttel működik. Ha kijön belőle, akkor nem működik tovább.


Szóval: csinálhatsz róla videót, hogy megnézzük mi is (engem érdekelne) de alapvetően a tuti, ha visszaviszed gariba.

2022. jan. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már hangfelvételre venni,de csak fehér zaj hallatszik kb,nehezen lehet kivenni,hiába halkítottam el mindent és hiába tettem a telót közel. Max megnézetem egy infóssal akkor
2022. jan. 26. 14:35
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a régi gépet az csinál e ilyet és semmi. Ez így fura
2022. jan. 26. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!