Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normálisnak tekinthető még,...

Normálisnak tekinthető még, ha a melegben szaglik a tápegység?

Figyelt kérdés
Lehet eddig csak én nem vettem észre és eddig is ilyen szaga volt, viszont az elmúlt 2 napban arra lettem figyelmes, hogy valami furcsa vele. Konkrétan a kifelé vezető kábelkötegnél érezni ezt az érdekes szagot. Találtam itthon több tápkábelt lezárt dobozban, amikor kinyitottam konkrétan ugyanilyen szaga volt. 5 éves tápegység, xfx 450 pro 80+ bronze edition, tehát nem a leggagyibb. Esetleg a tekercseknek vagy a kondiknak lehet ilyen jellegzetes szaga? Szétszedtem, a kondenzátorok kívülről épnek tűnnek, nincsenek felpúposodva, a tekercsek nincsenek megégve.

2019. jún. 27. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A "amperszag" eléggé jellegzetes...és nem jó előjel.

Attól, hogy egy táp nem gagyi, még pont olyan szaggal ég le, amikor el jön az ideje.


Tégy egy próbát egy darab szigetelt vezetékkel úgy hogy leégeted róla a műanyag szigetelést. Ha ezt a szagot érezted a tápból is, akkor az nem jó hír.

2019. jún. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
alapesetben van bármilyen szaga egyébként? Van ezekben a tápegységekben olyan védelem, hogy ha tönkremegy csak lekapcsoljon, és ne tegyen tönkre egyébb hardvert?
2019. jún. 27. 16:53
 3/4 anonim ***** válasza:

5 év után már nem kéne, hogy szaga legyen.


DE! Az édeskés szag általában inkább az égett porra jellemző. Ha az elmúlt 5 évben nem volt kitakarítva, szereld ki, vedd le a burkolatát, sűrített levegővel fújd ki, kiszit dolgozd meg ecsttel is, főleg a ventilátort. Sűrített levegőbek én kompresszorra esküszöm, de figyelni kell a nyomásra, mert le tud törni ventilátorlapátot vagy lazább alkatrészeket.

2019. jún. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ezen már túl vagyok, az volt az első, hogy kitakarítottam. Nem mondom, hogy nem volt benne por, de nem volt vészes. Azóta viszont ahogy egyre jobban bemelegszik egyre jobban érezni, hogy szaglik. A csere mellett döntöttem biztos ami biztos alapon, nem akarom hogy vigye magával esetleg a cpu-t vagy a vga-t..
2019. jún. 29. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!