Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Raspberry Pi 4 vélemények?

Raspberry Pi 4 vélemények?

Figyelt kérdés

Szerintetek ezt megérné megvásárolnom?😕

[link]



2022. jan. 26. 02:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg ezek közül valamelyik?

[link]

[link]

2022. jan. 26. 02:17
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mire és miért szeretnéd használni? Szerintem az határozza meg, hogy megéri -e megvásárolni.
2022. jan. 26. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
desktop célra én inkább valami jó használt PC-t vennék vagy gyűjtenék még és vennék egy normális barebone PC-t (ha a méret a lényeg), amibe csak RAM kell és SSD, mint plusz költség
2022. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

valóban a felhasználási mód a mérvadó. én többet is használok itthon (bár még nem a 4-es verzióból, de valószínűleg fogok venni egy 8GB-os p4-et én is)


remek kis kütyük és valóban szinte bármire alkalmasak megfizethető áron. torrent szerver, fájlszerver, média lejátszó (tv okosításra), smart home központ, KIOSK terminál, riasztó (persze külön szünetmentessel), időjárás állomás.. sőt, automata kisállat etetőt is vezérelhet, de láttam már lézer gravírozót is belőle. szinte csak a fantázia és a pénztárca szab határt.

(amúgy tanulási eszköznek sem utolsó, ha úgy érzed, hogy az arduino-t kezded "kinőni" hardveresen)


desktopnak se rossz: ott az egyetlen dolog amivel számolnod kell, azaz architektúra. tehát ne felejtsük el, hogy ARM és nem x86-os. ez alapvetően nem jelent gondot a legtöbb esetben, mert linux saját repójából kb minden elérhető, de vannak kivételek. pl én használom egy csomó olyan ppa-t (külső csomagtároló) amiben nincs arm-hez fordítva az adott program. jó, nyilván nem kell kétségbe esni, mert többnyire a forráskód elérhető és kézzel lefordítható ha erre lenne szükség, csak némileg kényelmetlen ahhoz képest, hogy 2 kattintással telepíthető (és frissíthető) ha benne van a csomagtárolóban.


de azért ezek elég speckó esetek...


szóval desktopnak is tudom ajánlani, főleg ha kedveled a linuxot és amúgysem használsz sehol sem windows-t (mint én) :)

2022. jan. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mire akarod használni? Ezt kell eldönteni, és az alapján már látszik, hogy a 2GB-os vagy 4GB-os kell.
2022. jan. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!