Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van drága routereken...

Miért van drága routereken sok oszlop ?


2022. jan. 31. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Antennák = oszlopok xd
2022. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Antennák. Bár őszintén szólva parasztvakítás ebben a formában.


Kifejtem: a több antennának természetesen van (lenne) értelme, de az emberek többsége berakja a lakás egyik sarkába a routert és hiába a tucat antenna, a lefedettség ugyanúgy borzalmas lesz. A fizikát nem lehet megerőszakolni és 3 betonfalon nem fog keresztülmenni az 5GHz-s tartomány.


Én pont azért vettem egy komolyabb mikrotik routert (wifi nélkül) és a lakás közepére szerelt unifi AP-vel oldottam meg a wifit. Árban hasonló (sőt, szerintem olcsóbban jöttem ki) és mindenhol van normális lefedettség, sávszélesség és brutál alacsony ping. Persze azért ezt tudni kell beállítani.


Az ilyen routert gémer pistikének találták ki, aki a next>next>finish konfiguráció mellett szeretne valami normálishoz hasonlító hálózatot.

2022. jan. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 Jó helyre kell rakni a routert és máris minden oké. Mi középre raktuk, mindenhova elér, kivéve az egy szinttel lejjebb lévő nappaliba, de oda is csak azért nem, mert vasbeton fal van. Azt a szobát a szüleim használják, hiába mondtam nekik, hogy ne próbálkozzanak, nem fog menni, húzzanak be egy kábelt, nem voltak hajlandók rá. Egészen tavaly őszig, amikor is új kaputelefon rendszert építettünk, hogy hozzánk fel is lehessen csengetni, amihez kellett a vezeték. Amellett ledugtam egy UTP kábelt, ráakasztottam egy AP-t és láss csodát, egyből jó lett. Hamarabb is meg lehetett volna ezt csinálni, de inkább szenvedtek.
2022. jan. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

#3: Ezt a kábelfóbiát sosem fogom megérteni. Egy csomó családnál járok "szívességből" számítógépet-konzolt-hálózatot bütykölni, és állandóan azt látom, hogy 250-500 megás netjük van, de csak a wifit használják. Próbálkozom olyan naiv tippekkel, hogy ha úgysem hagyja el az a laptop az íróasztalt, akkor akár bele is lehetne dugni egy kábelt, és máris nem tartana fél percig egy honlap megnyitása, vagy hogy ha a tévébe is dugnának egyet, akkor akadozásmentesen nézhetnének 4K-s Netflix filmeket, de folyton leoltanak olyan nyomós érvekkel, hogy:

"De hát az olyan CSUNYA, hogy lóg ki egy vezeték!"

"Nekünk így is jó."

"Na, még csak az kéne, így is alig tudok normálisan kiporszívózni!"

2022. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 Én a falba süllyesztettem egy brutál nagy kábelcsatornát a TV-hez. Ott megy fel neki az összes vezeték.. (brutál nagy alatt értsd: több darab árnyékolt hdmi kábelt is átfüztem rajta utólag) :D


Minden kábelezve, de vezeték sehol. A lakás közepén található AP elsősorban csak a mobiloknak/tableteknek kell (meg hűtő, mosógép, klíma, egyéb smart cuccok) és a laptop csak akkor használja ha ágyban nyomkdojuk.


TV-re visszatérve: amúgy ott nem feltétlen jársz jobban az UTP-vel. Stabilabb, de ha normális 5GHz-es wifijel van akkor azzal jobban jársz. A tv-k 100%-a a mai napig nyamvadt 100Mbit-es kártyával vannak szerelve (600k-ért elég nevetséges). Szóval ha PLEX-el akarsz magasabb bitrátájú 4K DolbyVision tartalmat nézni, akkor azért necces lehet hogy átfér-e a csövön. De amúgy egyetértek, ahol lehet oda vezetéket kell húzni. El lehet azokat szépen tűntetni úgy is, hogy nem akad el a robotporszívó sem.

2022. jan. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért van előnye annak, ha a kertben is normális a wifi(nagy a kert!). Nekem ezért nem a szolgáltató által adott egyszerű wifi-s modem van használatban wifi routerként, hanem egy kicsit komolyabb darab.

De azért ez már a parasztvakítás kategória, amire 1 millióból 1 embernek van szüksége.

2022. jan. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Mert ezek oszlopos routerek.

De vannak oszloptalan routerek is (belső antennával).


És ugyanazért drága mert a nagy drága házak kastélyok bejáratánál is van 4-6 oszlop, míg a parasztházakon egy oszlop sincs..

2022. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#4: Mint a volt főnököm. Legyen neki vezetékes internet, de vezeték ne legyen, mert az neki nem tetszik.


#2: Azért ebben is van csúsztatás.

3 betonfalat akkor sem fog átütni az 5 GHz-es jel, ha UniFi AP-t raksz a szoba közepére. ;) Ahhoz szomszédos helységenként legalább egy AP kéne. A 2,4 GHz-es jel pedig nem csökken drámaian egy faltól. Egy négyantennás ASUS RT routerünk van a nappali fölött a padláson, és láss csodát, van internet az egész lakásban. Sőt, még az udvaron is, és a kert egy részén is. Nem, nem megy 250 gigabittel az udvarról, de nem is kell mindenhez eszeveszett sávszélesség.

2022. jan. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8 Félreértetted amit írtam. Tisztában vagyok vele: "A fizikát nem lehet megerőszakolni és 3 betonfalon nem fog keresztülmenni az 5GHz-s tartomány."


A normális AP-nek akkor van értelme, ha a lakás közepére tudod rakni. Jelen esetben nálam ez az előszoba... így 1 fal választja el a legtávolabbi klienstől.

Na most a 80 antennás sündisznó is jól működne ott, de elég bután nézne ki a plafonon, ráadásul az összes porthoz az utp-t nem biztos hogy kihúznám oda, szóval akkor kell switch is. :) Így ugyanazt értem el és olcsóbban. Sőt: konfig szempontjából jobb így. Azért egy RouterOS több lehetőséget ad.

2022. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a kábelfóbiát én sem értem.

sokszor az nem jut az eszükbe, hogy ezzel nem csak, hogy gyorsabb lenne de legalább nem vennék el a csak wifis képességű eszközöktől az erőforrásokat


Láttam olyat, hogy a család a 2000/1000 internetre fizetett elő de amit mindenhez használtak az a szolgáltató routere a 2.4 ghz-s csatornán

2022. márc. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!