Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez milyen Pc konfiguráció?

Unari kérdése:

Ez milyen Pc konfiguráció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Idejét sem tudom mikor építettem gépet utoljára, és mostanában sem akartam de adódott egy lehetőség ami miatt új gépbe kell beruháznom. Borzasztóak az árak és nem fogok tudni munkaállomást összeépíteni, de amit leírtam az már az elegendő (épp) kategória és így is mintha a fogamat húznák az áraktól. Amire használni fogom 3D CAD szimulációk nélkül, video szertkesztés nem profi szinten és kevesebb mint CAD, meg persze játék ha az időm engedi, főleg warzone a haverokkal.


Ez a konfig amit kiollóztam:


Proc.: AMD ryzen 5 5600G 89800 Ft

Alap.: Asus TUF Gaming B550M-E 35000 Ft

Mem.: Silicon pow. XPOWER Turbine DDR4 3200 32GB kit.2 47900 Ft

Vid.: Shapphire Pulse AMD RX6600 224900 Ft

SSD: Samsung 980 M.2 PCIe Gen3 NVMe 500GB 25900 Ft

Táp.: FSP Hyper 80+ Pro 650W OEM 17890FT

Össz.: 441390 Ft


Kérlek javítsátok ki ahol lehet mert fogalmam sincs mi az ami nem passzol nem éri meg az árát, jobb lenne benne. csak azért ne változtassatok rajta mert Intel - AMD Nvidia - AMD szimpátia dominál. Itt most csak a számok teljesítmények és főként a minnél jobb ár domináljon. Persze nem zárkózom el intel vagy Nvidia cuccoktól részemről tök mindegy de az elgyen rendesen megindokolva miért, mert jó lenne értenem mikéntjét. Én elvesztem már a fórumok hozászólásaiban és a tesztek számok rengetegében.


Ami kötelező:


32GB ram

6 mag vagy több, magonként minimum 3,2 GHz Ez fontos a CAD szempontjából főleg a magonkénti órajel fontos. Minél magasabb annál jobb, ezt konkrétan a siemens mondta nekem.

Nem fogom húzni a procit. Semmi szín alatt.



2022. febr. 9. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Csak egy kérdés, miért akarsz olyan procit amibe van igpu? annyival drágább lenne a 5600X? Illetve miért nem nézel szét az új inteles procik között, jelenlegi amdket reggelire megeszik.
2022. febr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azért 5600g mert az 5600x 110e körül mozog, és kell még monitor is. úgy éreztem ez jó kompromisszum. árban hasonló intel kisebb órajelű és azt vettem észre hogy drágább hozzá az alaplap. mire lenne jó kicserélni a procit és az alaplapot hogy ne szálljon el az ár?
2022. febr. 9. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Én több tárhelyet ajánlok bele, említetted a Warzonet is, ami már a felét el is foglalta az SSD-nek.


Tápon sosem szabad spórolni, inkább ilyet ajánlok: [link]


Itt van egy nevesebb ram, nonamenek tűnik a másik. Ez csak egy plusz, ajánlás, ez a leglényegtelebebb. [link]


Szerintem ennyi.

2022. febr. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ok köszi ment a pipa
2022. febr. 10. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!