Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a külső...

Lama45 kérdése:

Miért nem ismeri fel a külső merevlemezt a pc?

Figyelt kérdés

Tegnap még jó volt. Ma bedugom a külső merevlemezt az usb 3.0-ba és nem reagál semmit a pc, a döbbenet az, hogy a külső hdd le is állítja magát - nem villog és nem is forog kikapcsolja magát.


Újraindítom a gépet, bedugom felismeri minden fasza, és másodjára már nem ismeri fel. Ha újraindítom a gépet mindig csak elsőre ismeri fel. Pedig az usb port biztos jó nincs 1 éves a gépház, fejhallgató szintén usb-s, rádugtam többször az működik. Érdekes módon pendrive-al ugyanazt csinálja, mint a külső hdd-val.


Komolyan ilyennel találkozott már valaki? :D


Gépen windows 10 pro oem van.


CPU: INTEL I5 9400F

Alaplap: ASROCK B365M-HDV

Videókártya: MSI GAMING X GTX 1070 8GB

Memória: G.SKILL AEGIS 16GB 3000MHZ

SSD: INTENSO 240GB 2.5”

Gépház: ZALMAN S4 PLUS

Tápegység: ZALMAN ZM500-TXII 80+

Hűtő: BE QUIET! PURE ROCK 2



2022. febr. 12. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
USB vezérlő drivert frissítsd.
2022. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincs mit rajta már frissíteni. Driver booster-t előbb futattam le.
2022. febr. 12. 21:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Az alaplap gyártójának honlapjáról szedd le a drivert, a "boostert" pedig felejtsd el.

(Tapasztalat)

2022. febr. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ebből a listából akkor melyiket töltsem le?


[link]

2022. febr. 12. 23:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Második, INF driver, de ez csak egy lista, ez alapján fog még windows update letölteni.



Illetve a vezérlőpult energiagazdálkodási lehetőségeknél lépj be a szerkesztésbe, ami ki van jelölve, speciális energiaellátási beállítások módosítása, USB beállításaiban kapcsold ki a felfüggesztés engedélyezését (ha be van kapcsolva).

2022. febr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Manuálisan letöltöttem a driver-t és feltelepítettem az alaplap gyártó weboldaláról, de az sem segített. Most újra raktam a win10-t működött a dolog egy pár óráig, de most megint nem csatlakozik másodjára a külső hdd. Mindig újra kell indítani a gépet, hogy működjön.


Amúgy eszközkezelőben ezt a hibakódót dobja ki:


A Windows ehhez a hardvereszközhöz nem tudja betölteni az illesztőprogramot, mert az illesztő egy korábbi példánya még mindig a memóriában van. (Kód: 38)


Az illesztőprogramot nem lehet betölteni, mert egy korábbi verziója még a memóriában van.


A google-ba beütöttem, semmi hasznosat nem találtam, ami megoldotta volna.

2022. febr. 21. 18:37
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

vagyis elolapi panelben hasznalod?


az hogy "uj" "csak 1 eves" semmit nem jelent

lehet gyartashibas a panel


szet kell kapni


de legalabbis eloszor dugd ujra a kabeleit alaplapon


kabelt atnezni, csatikat, lapot


de igazan a panelt kellene


kontakt hiba nagyon gyakori dolog

forasztasi hiba

2022. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen elöl, pontosabban a tetején vannak az usb portok, de lényegtelen hogy hova dugom, hátul is van egy pár szabad usb port, ott se működik ugyan ez a hiba. A fejhallgató-t továbbra is érzékeli többszöri ki-be húzogatás után. Szóval teljesen tanácstalan vagyok.
2022. febr. 21. 19:50
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat ha maga lap hibas az nem tul jo

cserevel sokkal jobban jarsz


netan garis cseret probald meg ha garis meg

de lehet szeria hiba is...


amugy a tap nagyon alja tap

nem art masik tappal is kiprobalni gepet

eredmenytol fuggetlen ezt meg bevizsgalni kicsit nincs e semmi baja


igazabol gepedhez nagyon nem illik igy csereje megfontolando

2022. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Próbáltad esetleg más számítógépnél, ott jól megy? Mert ennyi minden átnézése után kb a külső merevlemez és annak a kábele maradt, hogy az kontakt hibás vagy meg van törve a kábele valahol, de az is lehet a merevlemez belseje haldoklik. Nézz bele külső HDD kábelének az USB portjába, nincs elferdülve valamelyik láb?
2022. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!