Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a külső...

Lama45 kérdése:

Miért nem ismeri fel a külső merevlemezt a pc?

Figyelt kérdés

Tegnap még jó volt. Ma bedugom a külső merevlemezt az usb 3.0-ba és nem reagál semmit a pc, a döbbenet az, hogy a külső hdd le is állítja magát - nem villog és nem is forog kikapcsolja magát.


Újraindítom a gépet, bedugom felismeri minden fasza, és másodjára már nem ismeri fel. Ha újraindítom a gépet mindig csak elsőre ismeri fel. Pedig az usb port biztos jó nincs 1 éves a gépház, fejhallgató szintén usb-s, rádugtam többször az működik. Érdekes módon pendrive-al ugyanazt csinálja, mint a külső hdd-val.


Komolyan ilyennel találkozott már valaki? :D


Gépen windows 10 pro oem van.


CPU: INTEL I5 9400F

Alaplap: ASROCK B365M-HDV

Videókártya: MSI GAMING X GTX 1070 8GB

Memória: G.SKILL AEGIS 16GB 3000MHZ

SSD: INTENSO 240GB 2.5”

Gépház: ZALMAN S4 PLUS

Tápegység: ZALMAN ZM500-TXII 80+

Hűtő: BE QUIET! PURE ROCK 2



2022. febr. 12. 19:51
1 2
 11/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
#10 oke lenne de en ugy lattam hogy mas eszkozokkel is gondja van
2022. febr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Shaddark ***** válasza:

Energia gazdálkodás nem kapcsolja ki?

Lehet lekapcsolja és nem bír vissza kapcsolni.

Állítsd be azon az usb porton amibe bedugtad hogy ne kapcsolgasson le, energia gazdálkodásnál is és az eszköz kezelőben is.

Esetleg ha a biosban is nézd meg, van amelyik tud ilyet.

Ott az S1 és S3 átállításával is kísérletezgethetsz, lehet nem kompatibilis valamelyikkel.

2022. febr. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szoftveres probléma volt. Bitdefender okozta a galibát, letöröltem azóta működik rendesen minden külső adattároló. Az, hogy konkrétan miért tiltoltta le az usb vezérlőnél a vírusírtó a pendrive-ot és akülső hdd-t, fogalmam nincs másik fórumon kaptam a tippet.
2022. márc. 5. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!