Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2007-2009 évek környékén ez a...

2007-2009 évek környékén ez a 2 gyártó közül melyik csinált jobb alaplapokat? Asus vagy Acer?

Figyelt kérdés
Elsősorban LGA775-ös lapokra gondolok, és nem egy konkrét dologban gondolom, hanem úgy összességében. Minőség, megbízhatóság, ilyenek, úgy általánosítva.

2022. febr. 14. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Asus
Acer
Kb. egyforma
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Abit.
2022. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah 775, mondjuk ott a Gigabyte volt a legjobb
2022. febr. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Shaddark ***** válasza:

2002-ig a gyengébb minőséget Asrock márkanévvel adták el. Akkor kivált belőle, így ez után már náluk is volt erősebb és gyengébb termék is Asus néven. Szerintem az Asus Magyarországon legalábbis sokkal jobb volt, mert a szervíz szolgáltatásuk az Acerral ellentétben működött is. Az Acer anno úgy szolgálta ki a vevői reklamációkat, hogy ilyen több-ezer fős "Semmit az Acertől" csoportok alakultak szerte kelet európában :)

Azaz a termékek szerintem egálban voltak, a háttér/hozzáadott értékben viszont az Asus messze-magasan nyert vele szemben.

2022. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
- Jah, kiegészítésként, a Pegatron ma is tulajdonosa mind az Asusnak, mind az AsRocknak. Annyira nem külön cég még ma sem, csak papíron.
2022. febr. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként, kiegészítve a 3-ast, szerintem az ASUS-t azért sem szabad úgy emlegetni, mint a legjobb alaplap gyártó, mert már így is olyan legenda lengi körül, ami káros a fogyasztók szempontjából. Arról az ASUS-ról beszélünk, aki képes neked ugyan azt a vacak, alsókategóriás, office alaplapot eladni, mint az Asrock, csak épp jelentősen drágábban. Bármikor veszek inkább MSI-t, ha mindenképp "nagyot" akarok venni, de egyébként szerintem minden kornak megvannak a "rocksztárai", ahogy a 775-nek a Gigabyte volt, előtte az ABIT, olykor a DFI Lanparty lapok. Nem is olyan régen az MSI volt az egyértelmű király, a konkrét mai állást nem figyelem.
2022. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!