Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire kell "félni" egy VA...

Mennyire kell "félni" egy VA paneles monitortól?

Figyelt kérdés
Van két monitor amit kinéztem, az egyik a a xiaomi desktop 27-es monitorja,ami egy ips monitor, és van egy másik, ami egy Samsung c27r500fhr 27, ami pedig egy VA paneles monitor, az IPS-hez képest mennyivel kell rosszabb színekre számítani, illetve ez a szellemképezéstől mennyire kell tartani hétköznapi felhasználás(film nézés, netezés, kis játék) esetén?

#monitor #VA #színhűség #Szellemképezés
2022. febr. 20. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Évek óta van VA paneles Samsung TV-m mint monitor. A színei semmivel sem rosszabb mint egy IPS-nek, a feketék még jobbak is. Szellemkép filmeknél nem szokott előfordulni, netezésnél végképp nem, játékoknál viszont előjöhet kontrasztos jeleneteknél. Én jellemzően F1 közben szoktam látni, ahol az első kerekek húznak maguk után szellemképet, mikor épp napos idő van a játékban. Jól látható, de szerintem meg lehet szokni.
2022. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
A VA panel játékra xar.Ha érzékeny vagy a szellemképre ne vegyél VA paneles monitort.Az IPS pedig sötét jeleneteknél lehet gebaszos a háttérvilágítása miatt...A fekete részek lehetnek rosszak...Nekem egyik sem jött be,ezért használok TN-t.Ennek a legrosszabbak a színei állítólag.Kicsit fakóbbak az előző kettőnél.De nekem megfelel.A Samsung monitorokat amúgy dícsérik.Próbáld ki mindkettőt.Jó pár napig indok nélkül is visszaküldheted a boltnak attól függően hogy vetted.Én a TN-t ajánlom.
2022. febr. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha kis játék van csak, akkor rendben leszel, főleg ha filmnézésnél jobb lesz a VA a nagyobb kontraszt miatt.


Elmosódásról... a 144hz jelzés jelenthet jót, de ekkor is úgy fog kinézni, mintha beépített motion blur-öd lenne. Ez fekete-fehér átmeneteknél lehet gond igazán, pl gördülő szövegnél.


Single játéknál annyira nem gond, netezés/office-nál észrevehető, de engem nem különösebben zavar, filmnél pedig egyáltalán nem észrevehető. VA panel igazán filmezésre jó. Viszonylag távolabbról. Minden másra kompromisszumos.


TN panel semmire se jó. Egyetlen előnye az ára volt, mindenhol máshol már csak negatívumai vannak. Nagy előnye a válaszideje volt, de a mai IPS-ek már annyira közel vannak hozzájuk, hogy nincs ok a TN panel létezésére.


Színek... filmnél a kontraszt miatt jobb a VA, photoshopozás viszont nem ajánlott VA-n.

2022. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
280 hz-es ips sem volt lyan gyors,mint a 144hz-es tn-em.Pedig nem alacsony kategóriás monitorokat néztem.A TN semmire nem jó,az egyéni ízlés kérdése.Kettes voltam.
2022. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!