Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az 5000-res Intelek miért...

Az 5000-res Intelek miért olyan ritkák?

Figyelt kérdés

Nem vagyok annyira otthon az informatikában, csak nekiálltam picit olvasgatni, hogy miként jöttek sorba az Intel processzorai.

Eddig jóformán úgy tudtam, hogy a 4000-res széria után a 6000-res jött ki az átlagos felhasználóknak. Közben meg volt ott két proci az 5775C illetve az 5675C. Ezekkel mi a helyzet? Miért csak kettő volt belőlük, illetve nevezésben is olyan kicsit furák, nem is 0-ra végződik meg mögötte a C.



2022. febr. 21. 04:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
100%
Mert ezek nem desktop lapokba jöttek ki, eleve kisebb szériában készültek ami nem tette lehetővé a dömpingárat. A professzionális alaplapok amelyekbe ezek passzoltak sokkal drágábbak voltak, amíg egy 4000-6000 szériás proci megy(úgy-ahogy) egy 15k forintos lapban, addig eleve 60k forintról indult egy alaplap ezekhez. Meg már ddr4-el jöttek ami akkor még merőben új dolog volt és drága. Tehát aki ilyen konfigot akart otthonra annak nem volt olcsó.
2022. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg igazi előrelépés nem igen történt a 4. és 5. gen között.

Jó ha volt 1% különbség köztük anno mikor kijöttek és iszonyat drágák voltak a 4. genhez képest amit #2 már leírt lényegében.


Az egyetlen előrelépést a IGP jelentette ami ténylegesen izmosabb volt mint egy HD4600.

De ugye fölösleges volt olyan IGP-s CPU, mert annak az árán meg már egy VGA-s rendszert is össze lehetett rakni anno és még maradt is valami talán.

2022. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 5. generációs intel kb szerver gépbe való volt, árban pedig eléggé elszállt.
2022. febr. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!