Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy sima ATX táp miatt miért...

Egy sima ATX táp miatt miért lesznek forrók/mennek tönkre a HDD-k?

Figyelt kérdés
Tönkre is ment már 2 HDD miatta, tegnap megint rátettem egyet, és nagyon felmelegedett, egy másik gépben épp csak langyos, és több, mint valószínű, hogy a táp miatt van ez. Az öcsém gépéből szedtem ki (mivel abban is már 2 HDD tönkrement, mert tűz forróak voltak), most én használom a tápot, de hosszabb távon csak SSD-t merek tenni a gépre, mert azt nem rongálja a táp, de a HDD-k gyanúsan forróak lesznek tőle. Ezt mi okozza pontosan? Én azt hittem, hogy biztos túlfeszültség, de nem biztos. Egy Linuxos program (lm-sensors) szerint az 5V-os részen 5.17 voltot ad, a 12V-os részen pedig 12.36 voltot ad. Az utóbbi néha csak 12.30V, de miért melegíti annyira a HDD-ket? Lehet, hogy tényleg a táp miatt mentek tönkre, vagy csak én feltételezek ilyet? Csak mert másik gépnek a tápjával folyamatos üzemeléskor is csak langyos, ezzel meg már 1-2 óra használat után jó meleg a HDD.

2022. febr. 21. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ami számokat írtál azok szabvány által előírt tűréshatáron belül vannak (fogyasztás közben +-5% eltérést enged az ATX speckó, 5 és 12V-on is).
2022. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
No name táp?
2022. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Terhelés alatt, és egy voltmérővel kellene megmérni...
2022. febr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

szoftver nem nagyon szamit


attol meg alaplapot nyuzhassa tap

meg magat hdd t


sima ATX olyan nincs,

vannak veszelyes instabil tapok amiket ilyenre gyartanak direkt

vannak hibas tapok ami barmelyik lehet (es meghibasodhat idovel is)

es vannak minosegi stabil tapok kulonbozo fokozatokban


velhetoen egyszeruen a tied egy ocska gyartasu es ennyi, nem tartja azt ami ATX szabvanyban eloirt, es ezert ol meg mindent

2022. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!