Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okoz valamilyen hátrányt,...

Okoz valamilyen hátrányt, élettartam csökkenést, ha teljesítménycentrikus energiaséma van beállítva a gépemen?

Figyelt kérdés

Így most 4.4 MHz körül jár folyton a processzorom (12400f). Jobban is megy a gép. Hőfoka a szokásos 35-40fok, ha nem játszok.

Azon kívül, hogy többet fogyaszt, jobban megterheli?



2022. febr. 25. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó az 4.4 GHz-nek is. a 4.4 MHz-es processzorok ideje kb. 40 éve lejárt :)


Amíg nem melegszik, és a hűtő el tudja vinni a hőt addig nem árt. Ha kevés a hűtő akkor esetleg kell bele egy jobb hűtő. De nem árt neki.

2022. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Igazad van, megszokásból írtam a prefixumot, nem néztem, hogy a tizedesvesszőt hova teszem. :D
2022. febr. 25. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Minimálisan fogyaszt csak többet. Teljesítménycentrikus beállításnál csak az órajelet tartja, amikor nem kell a kraft akkor a Vcore-t ugyanúgy elveszi ezért nem melegszik. Én már a Coffe Lake-et is így hajtottam, semmi gond nincs vele, nyugodtan használhatod így.
2022. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 25. 19:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!