Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlatok 500...

Milyen laptopot ajánlatok 500 ezer forintért?

Figyelt kérdés
Max. 500 ezer (10-20 ezer), videóvágás, néha gamelésre, fényképszerkesztés, kisebb 3D munkák... Eddig Asus Vivobook Pro 14X-et néztem vagy pedig Lenovo Legion 5 Pro-t, mindkettő RTX 3050/3050Ti-al van és mindkettő R7/9 vagy I7es processzorral van. (Ezek mellett 15-16"-eset szeretnék, jó kijelzővel ami legkevésbé károsítja a szemet... nem szokott szó lenni az időállásukról, de 4-5-6 évet örülnék ha kibirna) Köszönöm!

#ajánlat #laptop #Legion 5 Pro #vivobook pro 14x
2022. febr. 27. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen célokra azért rá kéne dobni egy 200-at minimum.
2022. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem kell foglalkozás szinten, elég ha csak éppen meg tudja csinálni... egyik ismerősömnek elég ilyen/hasonló célokra a gtx 1650...
2022. febr. 27. 22:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Macbook Air M1.
2022. febr. 28. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2022. febr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Shaddark ***** válasza:

Asus.

Asus Vivobook család, gyönyörűek

Asus ROG család, Gyorsak, erősek.

Asus TUF család, stabilak.

Tehát a szempontok ami szerint gyártják ezeket. A felsorolás sorrendje a gyártó általi fontossági sorrend. (Remélem érthető)


Asus Vivobook - kinézet, sebesség, tartósság.

Asus ROG család - sebesség, tartósság, kinézet

Asus TUF család - tartósság, sebesség, kinézet


Az elvárásokban egy ROG vagy TUF szerepel, ám szép is legyen - ez szerintem egy minimum 700k-s keret. Ha nem ragaszkodsz a Vivobookos kinézethez, ebben az ársávban van TUF és ROG is RTX kártyával ami szerintem belefér.

2022. febr. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A Tufokat is nézegettem, annak is van esélye.... Windowsos laptopot szeretnék úgyhogy a macbook kilőve... Akkor a Vivobook a legkevésbé tartósabb, és ez mit jelent? Körülbelül mennyi időt bír? Vivo 3-4 évet a tuf meg 6-7et?
2022. márc. 1. 06:37
 7/12 Shaddark ***** válasza:

Nem ismerek VIVO-s tulajt, így én is csak tippelek, de így "ránézésre" (hűtés, légáramlat...) én is 3-4 et mondanék.

TUF-os tulajokat ismerek, páran most cserélték le a 8 éves még jól működő laptopjaikat új TUF-ra (a 30xx miatt).

A régiek kibírtak 8at, szerinte maz újak is ki fognak.


És ha RTX van benne nem GTX, akkor a teljesítmény miatt se kell majd 3-4 év múlva kidobni. A DLSS és más új megoldások miatt amikor a GTX (Még nekem is az van) már csak régi játékokra lesz jó, és az újak el se indulnak vele, még mindig elég lesz közepes grafikán bármihez.

2022. márc. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És a legion 5 pro-ról mi a véleményed? Az kibírna legalább 5-6 évet? Mert így a vivobook majdnem kízárva, tudom hogy nem kell készpénznek venni amit mondasz(főleg mert mondtad hogy nem ismersz tulajt), de én is gondolkodtam hogy ennyi mindent belepakoltak.... olcsóbban mint némely minden szempontból gyengébb laptop, és akkor mit adunk fel azért hogy ilyen "jó".... igy most biztosabb vagyok hogy a tartóssága lehet gyengébb... Meg az erősebb vivo.-kat meg a zen.-eket direkt olyan embereknek van szánva akiknek termel pénzt és akár évente vehetnének abból a pénzből új laptopot... De visszatérve. a Lenovo L. 5Pro?
2022. márc. 1. 14:08
 9/12 Shaddark ***** válasza:

Néhány ismerősöm (nagyon távoliak, inkább üzleti kapcsolatok révén) használ ilyesmit, ők odavannak érte.

Ránéztem, átolvasgattam, nekem szimpatikus. Így"érzésre" én az Asus ROG széria megfelelőjének látom. Gyors, erős, talán nem annyira masszív mint a TUF-ok, de azért elég jó minőségnek tűnik.

Igazából nekem is nehéz lenne választanom :)

A 3060 ha 4K-s televízióra teszel ki valamit, akkor nagy előny lehet mert 4K-ban is elég erős az a "kártya".

2022. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, mindegyik ki bír 8-10 évet amelyik fél max. 1 évente van újra pasztáztatva. Ennyi! Elvileg ennyi az az időszak, ami után ajánlott a cseréje. Ahogy mondtam már, a legion max. tdp-s. A tuf, a vivo, a zen nem. Ráadásul egy gamer laptopban jobb a hűtés is.
2022. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!