Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tényleg ilyen drága laptopban...

Tényleg ilyen drága laptopban cserélni valamit ?

Figyelt kérdés
Van egy Asus Nitro 5-öm és nagyon melegedett ezért elvittem szervizbe. Azt mondták, hogy akik eddig takarították elég igénytelen munkát végeztek és valami az alaplapon vagy a cpunál (ennyire már nem értek hozzá) kisült és emiatt generál a gép egy extra 20 fokot ami rendesen érződik. Úgy hogy nem fut rajta semmi 65 fokos a processzor... egy egyszerűbb játék alatt akár a 97et is elérheti. Kérdeztem van e megoldás, mondták hogy van de olcsóbban kijövök ha veszek egy új laptopot vagy asztali gépet. Hűtőpadot is vettem alá és nem sokat segít. Elég bosszantó egy dolog ez az egész.

2022. márc. 16. 15:49
 1/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Ha megkérdezed pontosan mi sült ki és elmondod nekünk lehet, hogy tudunk segíteni.
2022. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elvileg, több százezres tétel kicserélni mert hogy új alaplap kell és ezekhez nem gyártanak már csak úgy alkatrészeket. Azt mondták ha lenne olyan mázlim, hogy tudnék szerezni egy épp lapot akkor olcsón meg lehetne úszni de ugye erre kicsi az esély. Ami fura nekem, hogy ha elv valami dolog ott az extrém hőtől tönkrement akkor mégis hogyan lehet még használni a gépet ?
2022. márc. 16. 16:36
 3/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ezért mondom, hogy kérdezz rá mert nekem sántít. Ha az alaplapon tönkrement valami akkor nem a processzor fog extrém módon melegedni.
2022. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:
82%

Én a hablaty helyett kérnék tőlük egy rövid, tömör szakmailag érthető (és elfogadható) indoklást arra hogy miért kell alaplapot cserélni is mi a hibás alkatrész.

Ezt nyilvánvalóan meg tudják tenni ha szétszedték és megállapították a hiba pontos okát.

Ha nem tudják ezt megtenni, mert vagy szét se szedték vagy fogalmuk sincs mi a baja csak kicserélnek ezt-azt, alaplapot a költségeden hátha jó lesz, akkor hanyagolni kell őket, mert egy lepattant 30 forintos SMD kondi miatt nem gazdaságos alaplapot cserélni.


Ha nem hajlandóak (tudnák, csak nem akarják indokolni bármilyen kifogással) akkor meg gyanúsan lehúzós a történet. Akkor is viszlát, vinném máshova.

2022. márc. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, amint visszamentem Pestre bemegyek hozzájuk és megkérdezem. De addig is szerintem itthon Pécsen is elviszem egy szervizbe kíváncsi vagyok mit mondanak. De viszont tényleg lehet akkora gond aminek akkora szervizköltsége van mint a laptop ára ? Mármint van potenciálisan olyan meghibásodás ami ennyibe fájhat ?
2022. márc. 16. 16:48
 6/10 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Az alaplap hiba ilyen, de nincs olyan alaplaphiba ami csak töblet hőt (töbletfogyasztást) okoz és így működőképes.


Ami valószínűbb, hogy a hűtési rendszerrel van probléma aminek a cseréje nem valami költséges, meg kell rendelni a kínaiaktól pár ezer forintért, aztán kicserélni szintén pár ezer forintért.

2022. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szirty ***** válasza:

"De viszont tényleg lehet akkora gond aminek akkora szervizköltsége van mint a laptop ára ?"


Egy alaplap csere valóban lehet akkora költség hogy nem éri meg.

Van olyan hiba ami indokol ilyen cserét, de az alaplap is javítható ha pl. chipet kell rajta cserélni. Ehhez viszont eléggé felkészült szervizháttér kell.

Máskor meg az van amit említettem, hogy úgy javítanak hogy kicserélik az alaplapot és akkor jó lesz. Egy laptopnál ugyanis az alaplap + processzor együtt lényegében maga a gép (nem számolva a sallangokat, memóriát, háttértárat).


Durva hasonlattal élve ez olyan mint ha 2 millióért cserélnének motort az autóban mert az egyik henger nem megy. Közben meg elég lenne gyertyát cserélni.

2022. márc. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De viszont tényleg lehet akkora gond aminek akkora szervizköltsége van mint a laptop ára ? Mármint van potenciálisan olyan meghibásodás ami ennyibe fájhat ?"

Vannak ilyen hibák igen.


tvnél is beszarhat úgy valami, hogy annyiból új tvt veszel

2022. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok szervizben dolgoznak barbarok.

Kisebb szervizekben azt montak hogy a monitorom javithatatlan, tul draga uj alkatresz, stb.

Lesz mi lesz alapon elmentem a legnagyobb es legdragabb szervizbe a varosban.

Kemeny 6 ezer forint volt a javitas.


Szoval nem art ha normalis szaki is megnezi...

2022. márc. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem lehet, hogy le akarnak húzni.
2022. ápr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!