Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a legjobb Cyberpower...

Melyik a legjobb Cyberpower szünetmentes tápegység?

Figyelt kérdés
Melyiknek bírja a leghosszabb ideig az akkuja, melyikben a legjobb a túlfeszültség-védelem?

2022. márc. 24. 16:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A szünetmentes és a túl.feszvédelem a legjobb ha két külön eszközben van megvalósítva. Ez esetben a szünetmentes maga is védve van.
2022. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A hálózatunk hamarosan fel lesz újítva. Lesz olyan túlfesz. védő is, amely a villanyórától az egész házat védi. De úgy tudom, hogy a CyberPower szünetmentesekben is van túlfeszvédelem, és ez a plusz védelem kell is a nagyon érzékeny elektronikájú készülékeknek. Szóval, hogyan válasszak? Valamennyit tudok már, pl. hogy a LED kijelzősek jobbak, hiszen mutatják az akku állapotát. És ezekből melyik a legjobb?
2022. márc. 25. 09:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy a legjobb egy erősen low-end kategóriás UPS-nél?


UPS választás szempontjai:


- Terhelés. Meg kell nézni, hogy mi az üzemi terhelés (low-end UPS-ek esetén ne tévesszen meg a VA és a W közti különbség, mindkettőre el kell végezni a méretezést és a szigorúbbat kell figyelembe venni. Pl. van egy ilyen példány 850VA/425W elég érdekes adat). Megnézed mennyit fogyaszt ténylegesen a géped a monitorod meg mindened amit rá akarsz kötni. A gépnél nem azt a számot kell nézni ami a tápegységre van írva Watt mert ez a tápegység maximális teljesítménye, hanem azt amit a géped ténylegesen fogyaszt. Ez egy mai átlagos otthoni gép esetén 250-450W körüli szám lesz /procitól, videókártyától, diszkek számától függően, meg attól függően mennyir ehajtod a gépet, intenzív memória-CPU-GPU igényes játékoknál több, email íráskor lényegesen kevesebb/. A monitorodra rá van írva. Ezeket szépen összeadod egyenként és kapsz egy összes Watt számot (pl. legyen 623W az összeg). Ezt elosztod 0,8-al (low-end UPS-ek esetén legalább 20% tartalék kell) ez 778W ennél kisebb teljesítményű UPS szóba se jöhet. Ha van megadva VA adat is a gépedre, monitorodra akkor azzal ugyanígy jársz el. Ha nincs akkor egy átlagos 0,9-es cos fi-vel számolva (ha az összes cuccod aktív PFC-s akkor 0,95-el is számolhatsz, de tegyük fel, hogy nem azok) akkor a kapott 778W-ot elosztod a cos fi-vel 864VA a legkisebb érték. Így olyan UPS-t kell első körben választani ahol a Wattos (hatásos) teljesítmény nagyobb mint 778W és a VA-ben megadott (látszólagos) teljesítmény nagyobb mint 864VA.


Áthidalási idő:

Teljes terhelésre megadott adatot kell nézni. Azt figyelembe véve, hogy ez új akksi esetén igaz, és a mai kommersz aksik esetén ez 5 év alatt a felére(!) csökkenhet. Tehát eleve elosztod 2-vel a kapott számot. Tehát ha azt írja az UPS-hogy teljes terhelés esetén 1,5 perc /létező típus/ az áthidalási idő akkor bátran azt vedd figyelembe, hogy 45 másodperc lesz az UPS-ed áthidalási ideje. Ez alatt még egy automatikus shutdown sem fog lefutni, még ha össze is kötöd a géped az UPS-el. Tehát ez eleve felejtős (nem is értem, hogy miért gyártanak ilyet, azon kívül, hogy el lehet adni, mert van aki megveszi).

Az áthidalási idő egyrészt fögg a környék elektromos hálózatától. Mennyire gyakoriak az áramszünetek, vagy inkább csak egy-egy GVA/LVA feszültség letörés van. Ha ez utóbbi akkor egy kb. 5 perc új állapotú áthidalási idő elég (ez a vége felé már csak 2,5 perc lesz!). Ha gyakrabban vannak hosszabb feszültség kimaradások akkor olyan UPS kell amit be tudsz kötni a gépbe, és egy automata shutdown-t megcsinál /nem árt ha ez késleltethető, hogy ha dolgozol el tudd menteni amit csinálsz/. Erre rá kell számolni egy 3-4 percet. Tehát ekkor már a 6-8 (szükséges áthidalási idő x 2 még mindig) perc áthidalási idejű UPS a minimum ami kell neked.


Felépítés: Ha nálatok nagyjából rendben van a villamos hálózt (nem a házban a környéken) és nincsenek gyakori feszültség ingadozások akkor teljesen megfelel egy line-interaktív felépítés (off-line-t már szinte sehol nem árulnak, de még az is elég lehet ha jó a hálózat), ha meg nagyon rossz a környéken a villamos hálózat akkor kell a kettős konverzíós UPS (részletesne ld. [link] nem olyan régen valaki meglepően jól rendbe rakta ezt a Wikin, egészen használható lett). Fontos, hogy itt nem a házadban lévő hálózat "jósága" sázmít hanem a környékeden az áramszolgáltatói hálózat. Magyarországon nagy városokban általában jó és az elfogadható határán van; Bp-en általában jó, bár a város széli "falusias" területeken van pár ahol nem annyira. Vidéki területeken különösen kisebb elszórt falvas területeken vannak olyan részek ahol gond szokott lenni oda kell a kettős konverziós gép. (nyilván ez Magyarországra és csak egy nagyon nagy átlag), de nagyon sok faluban is nagyon jó az alaphálózat. Ezt úgy tudod megállapítani, hogy nézed mennyire "villognak" a hagyományos izzós lámpák (LED-es, kompaktfénycsöves, egyéb ilyen furmányosak nem játszanak) pl. érezhető-e, hogy este és éjszaka esetleg hajnalban nagyon más a fényereje, vagy eleve folyamatosan változik a fényereje (ha van multimétered akkor véletlenszerűen rámérsz a feszültségre néhány napon keresztül a legkülönbözőbb időpontokban és megnézed mennyire állandó a fesz.). Ha nagyon változik akkor kettős konverzíós gép kell neked (sajnos, mert azok kb. 2x árnál kezdődnek).


Kb. ennyi. És köszi annak a k*nek aki lepontoz, de akkor kérek részletes indoklást, hogy miben tévedés amit írtam. Előre is köszi.

2022. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ha asztali gépem (még) nincs, akkor nem is tudok ilyen tápegységet használni? Vagy van olyan is, amelyiket egyszerűen egy fali aljzatba kell csatlakoztatni?

2022. márc. 25. 11:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Laptophoz használnád?
2022. márc. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a linkelt wikipedia oldalt. Jön a konnektorból az energia az UPS-be, az UPS-en van egy másik csatlakozó (ez a "szünetmentes oldal") és amit ebbe a csatlakozóba dugsz abban fogja az UPS biztosítani, hogy ott lehetőleg legyen villany. Tehát ezt neked a fali konnektor és a "védendő" eszköz közé kell csatlakoztatni.
2022. márc. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!