Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez lényegében egy átverés...

Ez lényegében egy átverés vagy én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Új gépet szeretnék venni és nézelődöm alkatrészek után. Rengeteg tesztet nézek youtubeon és látom hogy egyes olcsóbb és drágább alkatrészek között nincs teljesítmény béli különbség. Szóval hogy konkrét példát hozzak. Adott egy AMD ryzen 5600 vs ryzen 7 5800 és játékban egy két fps vagy eltérés vagy sokszor ugyanannyi jön ki.Pedig az egyik 6 a másik meg 8 magos. Árban meg van köztük kb 30 ezer forint. Ez az egyik a másik meg pl egy ssd m2 amit észrevettem. Szóval adott egy Samsung 970 EVO Plus 1TB meg egy Samsung 980 PRO 1TB. Nézem hogy windows meg játék betöltési idő között szinte alig van egy két tized eltérés vagy sok játéknál majdnem ugyanaz. De árban meg a 980 jóval magasabb. Szóval itt rengeteg költséget lehetne spórolni mert nincs jelentős különbség a tesztek szerint. Na most én látok valamit rosszul vagy ez tényleg kissé átverés? Ebben jártas személyek véleménye érdekelne hogy mik a meglátások.

2022. márc. 26. 13:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sokat lehet. Alaplapoknál is van egy rakás funkció amire egy átlag játékosnak az ég világos semmi szüksége, ott is bőven tízezreket lehet fogni. Persze, ha van korpa és mindeképp kell a rog stix maximus rampage felirat meg a lofsz alakú ledes fényorgia akkor nyilván meg lehet ezeket is venni :D
2022. márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11 kell a ráknak. Én alaplapból egy Asus tuf gaminget néztem 35 körül van. Igazából annyi választék van hogy bőség zavara teljesen. Videókártyából meg van egy as rock 6600XT 203 ezerért. Az a legolcsóbb XT most.
2022. márc. 26. 16:15
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem csak játékra használunk gépet. Rengeteg másra is.
2022. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!