Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a legjobb a telefonom...

Mi a legjobb a telefonom akkumulátorának?

Figyelt kérdés

Van egy Samsung telefonom, 4800 mAh akksival. Az lenne a kérdésem, hogy élettartam és kapacitás szempontjából mi a legjobb neki? Tehát, töltsem százig, vagy csak nyolcvanig? Amikor nem töltöm, meddig merülhet, 20 vagy 50 százalék?

Én általában 50nél már töltöm és kb 90ig szoktam. Nem szoktam hagyni 40 alá merülni. De jó neki, ha 20%-ig hagynám? Vagy ha nem tölteném százig? És a vezeték nélküli töltés jobban terheli az akksit? A 25W szupergyors töltés csökkenti az élettartamot? (Szoftveresen letiltottam egyelőre)



2022. márc. 29. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a jó ha szakaszosan töltöd, mert kevésbé melegszik fel, de ezen túl kb előbb cseréled le a mobilt az egyéb alkatrészek elavulása miatt.
2022. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

- Meddig töltsd: Ha nincs szükséged a teljes kapacitásra, akkor 90%-nál állj meg. Ha szükséged van rá, nyugodtan mehetsz 100%-ig, semmi baja nem lesz.

- Hogyan töltsd: Minél hidegebb, annál jobb. Az akkumulátoroknak nem az a fő bajuk a gyorstöltéssel, hogy gyorsabban megy beléjük az energia, hanem az, hogy eközben felhevülnek. Érdemes 40 fok alatt tartani a hőmérsékletet töltés közben. Ezen felül viszont ha lassabban töltöd az akkumulátort, akkor valamivel lassabban is fog merülni. Egy 5W-os töltő tökéletes erre a célra.

- Meddig merítsd: 20% az alsó határ ha megengedheted ezt magadnak. Nyilván semmi baja nem lesz akkor sem, ha csak akkor tudod tölteni mikor már 10% alatt vagy, de azt sose engedd, hogy kikapcsolásig merüljön a telefon, inkább kapcsold ki 5%-nál.

- Extra tipp: A fentiektől havonta 1 alkalommal térj el, és merítsd 10% alá, majd töltsd 100%-ra, hogy ne kezdjen ellustulni az akkumulátor.


Itt jegyezném meg, az is bőven elég, ha nem töltöd gyorsan, nem nyomogatod töltés közben, és nem hagyod totál lemerülni. Így már simán kibír akár 5 évet is, addigra meg már valószínűleg nem is lesz nálad. Ha meg mégis, 10-15.000 Ft körül van egy akkucsere munkadíjjal együtt, és akkor megint van egy új akkud, cserébe nem a telefon kímélése szabja meg az életed.

2022. márc. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A mai modern Li-ion, Li-Po telefon akkumulátoroknál teljesen felesleges ez az "eddig töltsd meg addig merítsd" stb. bohóckodás.

El van látva megfelelő töltésvezérlő és kisütés szabályzó elektronikával, ami 100%-ban megvédi az akkut a károsodástól.

A Ni-Cd és a Ni–MH akkuknál volt lényeges a töltési és kisütési ciklust figyelni, úgy 15-20 évvel ezelőtt (sokan agyban leragadtak ennél az akku technológiánál).


Saját telefonom tapasztalom amit 3 éve össze-vissza töltök (amikor éppen kedvem van töltöm, vagy csontra lemerítem ha nincs lehetőségem tölteni) hogy semmi jele nincs az üzemidő csökkenésének.

2019-ben is 1 napot bírt, és ma is pont ugyan annyit bír.

2022. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen fölösleges. Ha max töltésen tartod magas hőmérségleten akkor valóban gyorsabban fog elhasználódni az aksi.


Az igaz, hogy modern Li-ion aksi nem érzékelhető veszteséget szenved 300 ciklus (~1év) alatt, de ha laptopot folyamatosan töltőről használod, akkor érdemes lehet limitálni a töltötséget 60% körül (ha van hozzá ilyen fícsör).

2022. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!