Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van két teljesen különböző...

Fowe kérdése:

Van két teljesen különböző videokari a gépemben.A főkártya egy AMD R9 fury x x2 a secondary egy hd 4200.A furyn egy port van,arról megy a monitor.Van egy tv és projektor is amit rá akarok kötni a gépre.Hogy tudom a secondary portjait életre hívni?

Figyelt kérdés
A mindkét kari fel van telepítve. Elvileg működnek. A windowsban mégsem tudom az asztalt kiterjeszteni másik kijelzőre. Kábelek is jók.

2022. márc. 30. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

Mert vagy a dedikált vagy az integrált GPU-t tudod csak használni, egyszerre a kettő nem megy.


Nem tudom milyen bemenetek vannak a TV-n és a projektoron, de vagy veszel HDMI/Display Port átalakítót vagy nem dugod össze a géppel.

Esetleg minden alkalommal amikor váltasz a kimeneten akkor BIOS-ban átállítod az elsődleges GPU-t monitor esetén VGA-ra, TV és projektor esetén IGP-re, csak ugye ez egy idő után idegtépő és "hosszadalmas" művelet lesz.

2022. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs integrált vga. Mindkettő pci-express portba csatlakoztatott kártya.
2022. márc. 30. 12:30
 3/14 Shaddark ***** válasza:
48%

? Minek két pci expess egy gépbe?

Ahogyan előttem írta egy okos hozzászóló is, egyszerre csak az egyik fog működni.

(Kivéve a Physix funkciót, azt lehet egy másik kártyával párhuzamosan kezeltetni, bár ennek én személy szerint nem sok értelmét látom. Valamire biztosan jó ha beletették, de amikor én teszteltem semmi különbséget nem láttam sehol).

Van jó drágán aktív vga hub, olyat vásárolhatsz.

- Hogyan lehetséges, hogy 1 port van a kártyádon? 3+1-nek kellene lennie a specifikációja szerint.

2022. márc. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor leírom megint. A főkàrtyàn egy darab dp port van. De van egy tv és egy projektor is amit rá akarok kötni a gépre. Rá is volt egy régebbi kártya hd6750 volt benne. Azon egy zsàk csati van. A tvt és a projektort csak film nèzésre hasznàltuk. Csak annyira kellene két port a secondary kártyàn
2022. márc. 30. 12:59
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez egy amd firepro s9300x2 kártya moddolva R9 fury x x2-re.
2022. márc. 30. 13:03
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem igazán fog működni. Különböző technikák vannak/voltak arra, hogy két kártyát össze kössél. Ilyen volt pl. a crossfire (ld. pl.: [link] ). Vagy nem fog együtt működni. Nagyon régen voltak olyan kártyák amin volt egy külön csati amin két azonos! típusú kártyát össze lehtett kötni. Ezek kb. mára kihaltak. Mert már van 2-3-4 portos videó kártya. Az szokott még menni, hogy van egy integrált és egy videókártya azzal lehet még ilyet csinálni, hogy kiterjeszted. De két fizikai kártya között cska ha valami ilyesmi megoldás van.
2022. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát rohadjak meg, olyan hogy HD4200 nem létezik dedikált VGA formában, az egy iGPU.


De ha még a HD4250-ről is van szó, két különböző (ez mondjuk evidens) és ráadásul ilyen eltérő kártyát (öregség szempontjából) egymástól függetlenül szerintem nem fogsz életre hívni lévén hogy egyikhez is meg másikhoz is más driver kell.

Hiába Legacy driveres mi d a kettő de azért egy HD4000 szériás kártya már sokkal-sokkal régebb óta elvesztette a támogatást szoftver szinten.


De a nyakamat teszem rá hogy ha lehetne is olyan sok beállítást igényelne hogy inkább hagynád is a francba ha meglátnád, lévén hogy manuálisan kellene kiosztanod a feladatokat a két kártya között.

2022. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Bocs igazad van. Melózok és emlékezetből írtam. Gigabyte ati hd 4600 egészen pontosan. Igen ismetem a crossfiert. Két ati hd6750 volt a gépben merev crossfire kábellel összecsatlakoztatva. Nem crossfiret akarok. Hanem hogy a kis kártya adjon jelet a tv-re vagy a projektorra. Amikor gamelek az asszony tudjon nèzni valami filmet. Egyszerre úgysem lesz működtetve.
2022. márc. 30. 13:30
 9/14 Shaddark ***** válasza:
100%

"Amikor gamelek az asszony tudjon nèzni valami filmet. Egyszerre úgysem lesz működtetve."

Bocsi, nem kötekedésből de ebben a mondatban elég nagy ellentmondást érzek.

Szerintem a hdmi hub + átalakítók az egyetlen működő képes megoldás.

És az egyik kártyát ki is veheted.

2022. márc. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem veszem kötekedésnek. A projektor és a tv nem lesz egyszerre hasznàlva. Monitor tv vagy monitor projektor igen
2022. márc. 30. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!