Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopot vagy notebookot...

Laptopot vagy notebookot akarok venni. Komolyabb gépeket miért operációs rendszer nélkül árulnak?

Figyelt kérdés

Nem találok olyan ajánlatot csak ahol Intel celeron procis géphez van op. rendszer. 😳 Lehet valahol komolyabb gépet operációs rendszerrel is megvenni?


Nem vagyok számítógép guru, felhasználói szinten ismerem a gépeket. Nem akarom elcseszni a telepítését.


2022. ápr. 2. 22:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Mert egy aranyhörcsog is fel tud ma már rakni egy oprendszert, semmiben sem másabb, mint akármilyen programot a gépre telepíteni...
2022. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Ui. Ha Te ezt nem tudod, akkor felhasználói szinten sem vagy.


A felhasználó "fel tudja használni" a céljaira az eszközt, Te ezek szerint nem.

2022. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahol megvásárlod az operációs rendszer nélküli notebookod ott valószínűleg árulnak Windows-t is amit fel is telepítenek neked, ha kéred. Csak ne ilyen EMAG és társai helyen vásárolj, hanem egy olyan helyen ahol a tech eszközök a fő profil.
2022. ápr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Teljes ECDL vizsgám van. Összes office programot tudom használni, tudok programokat telepíteni stb. Nem vagyok mai csirke. Egyből személyeskedni kell? Soha nem telepítettünk operációs rendszert számtech órán. Egyszer saját magam telepítettem egy asztali gépre. Ezer éve barátnőmtől kaptam cd-re kiírva az op. rendszert. Nem akarok ezzel vesződni, mert félek elcseszem.
2022. ápr. 2. 22:34
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok ezzel vesződni, mert félek elcseszem."


Nem tudsz mit elcseszni. Tönkre tenni nem tudod. Ha nem megy, az első szervizbe megoldják neked.

2022. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%

Papirod van, informatikai tudásod nincs. Nem bántás. Tényszerűen.


Pistikenek nincs ECDL-vizsgája...csak épp bármikor DDOS-tamadast indít ellened.

2022. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem a felhasználót kéne szapulni, az informatikaoktatással vannak komoly, rendszerszintű problémák. Lehet, hogy ha nem azzal menne el fél év, hogy alszanak a tanulók órán, miközben a tanci éppen a 150 évvel ezelőtti mechanikus "számítógépekről" regél, vagy ha nem azzal menne el minden évben egy hónap, hogy levonulnak a tanulók a könyvtárba, ahol a könyvtáros tanár tömény és száraz könyvtárelméletet nyom nekik, hanem mondjuk ezek helyett háromszor feltelepítenének egy Windowst, meg egy Linuxot, előbbre lennénk. Nem vonom kétségbe, hogy a könyvtár megismerése hasznos lenne, de mondjuk az legyen a "magyar nyelv és irodalom" tanóra terhére. (És egyébként is: én még normálisan megtartott, hasznos "könyvtárismeret" órát nem láttam.) Amikor heti 1, vagy ESETLEG 2 az óraszám, akkor az egyébként tényleg érdekes informatikatörténet sem biztos, hogy ekkora prioritást kéne, hogy élvezzen.

De úgy összességében: a hazai informatikaoktatás igazából Microsoft terméktanácsadók képzése, és pl. az ECDL vizsgarendszer is kizárólag erre épül. Tanuld be a Microsoft szoftvereit droid módjára, de másról még véletlenül se hallj.

Tényleg nem bántásból, nem a kérdezőt akarom ezzel piszkálni, de vajon miért van az, hogy a többség sikítófrászt kap, ha meglát egy LibreOffice-t, vagy netán egy Linuxot? Mert az egész nyamvadt oktatási rendszer arról szól, hogy nyald be a MS termékek használati útmutatóját, és ne is legyen tudomásod arról, hogy létezik más is. A telepítést meg nemes egyszerűséggel átsorolták a szakmai ismeretek tárgykörébe, így közismereti informatikán vajmi kevés szó esik erről. Rohadtul életszerűtlen, de ameddig központilag ilyen silány a tanterv (nem akarok politizálni, de ezen talán holnap lehet változtatni), addig ne csodálkozzunk ilyesmiken. Láttam én már "informatikus" végzettségű embert, aki mással telepíttette a Windowst, mert ő soha nem tanulta, és így meg nem merte. De durvábbakat is láttam, de ezeket inkább nem írom le... nehogy még az illető magára ismerjen. ;-)


Egyébként: szerintem akármelyik szaküzletben szívesen adnak hozzá Windowst (ha azt szeretnél), és fel is telepítik. Természetesen az is pénzbe kerül, akkor is, ha már eredetileg rajta van, csak akkor ezt belekalkulálják az árba.

2022. ápr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!