Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges olyan program,...

Lehetséges olyan program, amellyel úgymond távolról tudunk irányítani más gépeket LAN vezetéken keresztül? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy lenne egy fő PC, nevezzük a szervergépnek, és azt kötném össze LAN kábelek meg router segítségével egy másik eszközhöz, jelen esetben egy laptophoz. A lényeg, hogy hálózatba vannak kötve, látják egymás megosztott fájljait, és képesek egymás tárhelyére, és ről is másolgatni. Nos. Mintha tanultunk volna olyan dologról még mikor Cisco-ra jártam, hogy lehetséges például annak a laptop képernyőjére kivetíteni a szerver PC képernyőjének tartalmát. Tehát, a laptop billentyűjével, egerével irányíthatom a nagy gépet, a laptop képernyőjén meg azt a jelet látom, amit a nagy gép küld ki. Valami ilyemsit mintha láttam volna, "távoli elérés" vagy mi volt a funkció neve, de már nem igen emlékszem rá. A lényeg viszont, amit nem próbáltunk: Ha a szervergépről elindítunk valami brutál játékot, annak a jelét is át tudjuk küldeni a laptopba lanon? Úgy képzelném, a szervergép teszi bele a közösbe a nehezét, ő adja az áramot, ő adja a videókártyát, a ramot, a processzort, a vinyót, tehát gyakorlatilag 100%-ig onnan fut a program. a laptop meg csak egy afféle stream felhasználó, jogosultságot ad a szerver gépnek hogy használhatja monitorját, portjait, hangszóróit a teljes élményhez. Nem tudom mennyire volt érthető amit leírtam, lehet hogy egy nagy káosz lesz ez a kérdés, de baromira szeretnék egy hót öreg, 1998-as laptoppal nyomatni valami baromi ütős játékot, mondjuk egy forza 5-öt. A lényeg hogy a nagy gép futtassa, a laptop valahogy "lopja el a közvetítési jogokat" hogy így fogalmazzak. Van ilyesmi megoldás/program jelenleg? Vagy akár fan megoldások, béta tesztek? Ki ne akarna egy halálosan öreg laptopon már csak a poén kedvéért is csúcs játékokkal játszani? És úgy, hogy a laptop erőforrásai meg sem mukkannak, kivéve a monitor, a billentyűzet, meg a hangszóró. A többi már a nagy gép dolga.

2022. ápr. 4. 01:38
 1/3 anonim ***** válasza:

"A lényeg, hogy hálózatba vannak kötve, látják egymás megosztott fájljait, és képesek egymás tárhelyére, és ről is másolgatni."

Ez a hálózati fájlmegosztás - Windowson, lokális hálózaton belül ezt valósítja meg az SMB protokoll (Linuxon, BSD-n erre szolgál a samba nevű programcsomag) - ennek vannak különböző helyi hálózatos - például NFS - illetve Internetes - például FTP, FTPS, SFTP, SCP, WebDAV,... - megvalósítása.


"még mikor Cisco-ra jártam, hogy lehetséges például annak a laptop képernyőjére kivetíteni a szerver PC képernyőjének tartalmát. Tehát, a laptop billentyűjével, egerével irányíthatom a nagy gépet, a laptop képernyőjén meg azt a jelet látom, amit a nagy gép küld ki. Valami ilyemsit mintha láttam volna, "távoli elérés" vagy mi volt a funkció neve, de már nem igen emlékszem rá"

Ez meg egy másik dolog, ez a távoli asztali elérés.

Windowson ezt az RDP protokoll végzi (Linuxon ehhez alkalmas kliens a Remmina), de vannak más megvalósítások - például a VNC protokoll (amihez rengeteg féle szerver és kliens érhető el), a Teamviewer, az Anydesk, a Nomachine,...

Bővebben: [link]

2022. ápr. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges.
2022. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:

Lehetséges, de nem fog működni.

A távoli asztal alkalmazásokat munkára és nem multimédiára találták ki.

A lényegük, hogy a képernyő képeket/azok változásait tolja át a használt gép a használóra.

Ami ha nem változik nagyon, pl. egy exceles munka közben, akkor ugyanolyan sebességet érzékelsz, mintha a cél gépen dolgoznál.

De multimédia esetén folyamatosan változik a kép, ezért minden képküldéskor a teljes képet kell áttolnia.

Már film nézésre se igazán alkalmasak ezek, játékra főleg nem.

Én mondjuk wowoztam már így, kis-képernyőn valamennyire elmegy de sokkal lassabb mint ha a célgépen egy olcsóbb hardverrel indítanád el.

Plusz még ezekere rájön a titkosítás kódolása és dekódolása is feladatként.

2022. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!