Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassú az oprendszer. Miért?

Lassú az oprendszer. Miért?

Figyelt kérdés

A merevlemez, amiről szó van, az egy ST1000LM048-2E7172-es, 1TB-os HDD.

Nagyon lassú az oprendszer rajta. Kb. egy órába telt, amíg felment a windows, és betöltött az a képernyő, ahol be kell állítani a régiót, meg ilyesmit. A DVD meghajtó helyén van a lemez, mert a másik lemezen, ami egy SSD, nem szeretném bántani, mert nem szeretném szétbarmolni a rajta lévő rendszert, így gondoltam, hogy felrakok a HDD-re egy Windowst, ami egy másodlagos rendszer. Ez a HDD lassú, vagy hibás? Általában adattárolásra használtam. A válaszokat köszi!



2022. ápr. 5. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Kettő oka is van:


1. "A merevlemez" - A HDD lassú is lesz.

2. "DVD meghajtó helyén van a lemez" - Ez sajnos csak Sata II, ami szintén lassú lesz.


Ez így nagyon halott ügy. Nem érdemes ide ebben a formában telepíteni operációs rendszert.

2022. ápr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
HDD alapjáraton lassabb mint az SSD, de még az állapota is könyebben romlik, elsőnek én letesztelném HD sentinel programmal. 90%- alattit kb csak tartaléknak rakom el.
2022. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Telepítettem nemrég hdd-re w10-et. Kb. 20 percnek kellene lennie. Szerintem hibás a hdd, egy óra az extrém sok.
2022. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hogyan tudom ellenőrizni a dvd meghajtó bemenetének a sebességét, hogy tényleg azzal van-e gond?

A HD sentinel 100%-ot ír a HDD-re.

2022. ápr. 5. 21:00
 5/11 anonim ***** válasza:

A laptop specifikációban, leírásában feltüntetik, hogy sata2 vagy sata3 illetve a beépítő keret is sokat segíthet, ha van rajta infó- régebbi esetén ki volt rá írva, h sata2.

Ezen kívül tesztelheted, hogy berakod főmeghajtónak.

2022. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Shaddark ***** válasza:
16%

Egy óra IDE kábeles hdd-vel is sok.

Vagy kábel hibás vagy a hdd haldoklik.

Esetleg ha nem formáztad meg a Win felrakásakor, akkor egy chkdsk /f /r segíthet rajta.

2022. ápr. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hdd mindig lassú.

Sdd-re kell az oprendszert, programot, jatekot rakni

2022. ápr. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valaki csinált már ilyet, hogy a cd meghajtó helyén lévő lemezre telepített rendszert, vagy ez tényleg egy óriási őrültség?
2022. ápr. 7. 12:33
 9/11 A kérdező kommentje:
A problémámat a lemez fordulatszáma okozza (RPM). 5400 RPM
2022. ápr. 8. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:

A HDD lassú íráskor és ha a művelet sok kis fájlt tartalmaz, akkor bizony nagyságrendekkel tovább ront a helyzeten. Az se tesz jót, ha túl kevés a ram a gépben, mert akkor az oprendszernek többet kell kipakolni a memóriából valamit, hogy az új dolog beférjen és ezt a háttértárra teszi, ami viszont hdd esetében sokkal lassabb..

Bár a fordulatszám számít, de azért SSD korszakban nem ez a kérdés.

2022. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!