Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápcsere után kevesebbet...

Tápcsere után kevesebbet fogyasztó VGA?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem egy érdekes jelenséget, tápot cseréltem nem régen. Igazából a régivel sem volt nagy baj, csak terhelésre már kicsit kezdett a venti hangos lenni, aztán gondoltam, biztos ami biztos alapon cserélem, max tartalékba jó lesz még.


Az érdekes viszont, hogy tápcsere előtt a VGA-nak 184-190w körül volt a fogyasztás teljes terhelésen, és ehhez 1843Mhz-es stabil órajelet tartott.

Tápcsere után viszont 179w fölé nem megy sose és ami még inkább érdekes az órajelet 1860Mhz-en tartja folyamatosan.


Ez miként lehetséges?

Annyi difit vettem észre még, hogy ugye írja a 6 és 9-as tápcsatik feszültségét, régi táppal mindkettő 12,1 és 12,0 között mozgott, az új tép esetégben viszont mindkettő 12,2 volton áll folyamatosan.



2022. ápr. 9. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
noname táp esetében tapasztaltam én is ilyet, nem optimalizált és nem stabil az áram felvétel. silver - gold tápok kb fixen tudják tartani, bronznál futottam bele, hogy többet fogyasztott jóval, mint a másik.
2022. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Az érdekes viszont, hogy tápcsere előtt a VGA-nak 184-190w körül volt a fogyasztás teljes terhelésen, és ehhez 1843Mhz-es stabil órajelet tartott.


Tápcsere után viszont 179w fölé nem megy sose és ami még inkább érdekes az órajelet 1860Mhz-en tartja folyamatosan."

1. Nem fogyasztás - az Joule vagy Ws vagy Wh lenne - hanem tápfelvétel (és nagy W-vel jelölik a wattot).


2. Hogyan mérted a tápfelvételt? Lakatfogóval, megszakított PCIe riserrel, mérőműszerrel csak és kizárólag a videokártya tápfelvételét? Vagy konnektorba dugható "fogyasztásmérővel"? Vagy hagyatkoztál valami szoftver becsült adataira?


3. Milyen videokártyáról van szó? Milyen tápegységekről? Pontos gyártó, típus?

2022. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez a difi nálam is fennáll. Minőségre a régi sem volt rossz, egy 750W-os Thermaltake, viszont bronz volt, a mostani szintén 750W viszont ez már gold.
2022. ápr. 9. 16:44
 4/5 A kérdező kommentje:

GPU-Z amivel mérem, szokott menni a háttérben aztán játék után rá szoktam lesni.

MSI féle 1070Ti a kártya.


A régi egy Thermaltake Blue Evo W0308 750W volt az új egy Cooler Master MWE.

2022. ápr. 9. 16:46
 5/5 anonim ***** válasza:

"GPU-Z amivel mérem"

Az becsül, nem pontos mérést végez.

Pontos méréshez rendes mérőműszer kell - ahogy azt a nagyobb szaklapok végzik:

* [link]

* [link]


"Minőségre a régi sem volt rossz, egy 750W-os Thermaltake, viszont bronz volt, a mostani szintén 750W viszont ez már gold."

A 80 Plus Bronze/Gold különbséget a 230 V-os primer oldalon vehetnéd észre, az ugyanis a tápegység hatásfokát nem a szekunder oldali tápfelvételt befolyásolja.


Viszont gyanítom hogy a Cooler Master MWE Gold szekunder oldalon is stabilabb kimenetet ad (nem csak nagyobb hatásfokú), mint a Thermaltake Blue Evo (legalábbis a tápegységeket rangsoroló Linus Tech Tips listája - [link] - erre utal), így már a becsült értékek szintjén is megjelenhet a jobb szekunder oldali tápfelvétel.

2022. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!