Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudom vezérelni a...

Miért nem tudom vezérelni a videokártya ventilátorát saját beállításokkal?

Figyelt kérdés

Harmadik kártya van nálam, aminek a ventilátorait nem tudom a megfelelő módon vezérelni görbe segítségével. Sem a saját szoftvereikkel, sem külső programmal. Egyszerűen hiába állítok be bármilyen értéket, a kártya úgy működik, ahogy ő akar, bármilyen sémát vagy logikát mellőzve. Van, hogy a 42 fokos kártyán bekapcsolnak a ventik, Quiet üzemmódban, de volt, hogy hatvan foknál sem kapcsolt be. Ha beállítok egy görbét, akkor sem tartja annak az értékeit. Igazából, ha ráhagyom, hogy a saját, alapbeállításaival működjön, akkor sem hozza a gyári értékeket, tehát Quiet/Silent BIOS-ra kapcsolva is bekapcsol akár már negyven foknál is, pedig ötven fokig 0 RPM kellene hogy legyen. A mostani kártyánál lehet a magyarázat az, hogy a 0 RPM módról vagy 50 foknál kapcsol be, vagy 100W teljesítményt elérve. Csak ez így elég kaotikus. Teljesen tanácstalan vagyok. Kipróbáltam egy Asus Rog 3080 OC-t, egy MSI 3080 ti Suprim X-et, most egy Asus Rog 3080 ti van. Mindegyiknél káosz a venti vezérlés, amit én akarok, azt biztosan nem tartja. Használtam Argus Monitort, MSI Afterburnert, Asus saját hulladék szoftverét, GPU Tweak. Olyan is előfordul, hogy egy sima böngésző megnyitásnál felpörög a venti nem többre, mint 10 másodpercre. Vagy egy percen belül kétszer pörög fel mindössze 10 másodpercre. Borzasztóan idegesítő.


Bármilyen ötletet nagy örömmel olvasok, mert nekem elfogytak már!


Köszönöm!


2022. ápr. 9. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:

"Használtam Argus Monitort, MSI Afterburnert, Asus saját hulladék szoftverét, GPU Tweak."


Töröld le mind csak az MSI afterburner legyen fent.


[link]


A bekarikázott szöveg be van jelölve? Ha nincs akkor jelöld be mert másképp nem tart meg semmilyen beállitást.

2022. ápr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez a verzió is ki lett próbálva, mármint hogy csak az Afterburner van fent, úgy sem jó. Windowst is újratelepítettem.
2022. ápr. 9. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!